KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ECUADORI_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Újabb vb-csapatnál lesz edzőcsere 2014. július 23. 11:17 Nem hosszabbították meg Reinaldo Rueda, a brazíliai világbajnokságon a csoportmeccsek után kiesett ecuadori labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának szerződését. A szövetség kedden jelentette be, hogy megválik az 57 éves kolumbiai edzőtől, aki 2010 augusztusa óta irányította a nemzeti csapatot.

Svájci slusszpoén, kínkeserves siker 2014. június 15. 17:28 Nincs meg a vébé első döntetlenje, Svájc az utolsó másodpercekben szerzett Seferovic-góllal legyűrte a szünetben még vezető Ecuadort az E-csoport első fordulójának vasárnap kora esti meccsén, Brazíliavárosban. Mindkét játékrész elején született egy-egy szöglet utáni gól. A Hitzfeld-csapat közel került a továbbjutáshoz, de a most látotthoz hasonló teljesítmény bizonyosan kevés lesz számára egy esetleges nyolcaddöntőben.

Chile és Ecuador célba ért az uruk előtt 2013. október 16. 09:48 Chile legyőzte Ecuadort és kijutott a labdarúgó-világbajnokságra az utolsó dél-amerikai selejtezőkör után hazai környezetben, a keddi játéknapon. A vesztesnek sem kellett bánkódnia, Ecuador jobb gólkülönbségének köszönhetően szintén kvalifikálta magát, Uruguay előtt maradt a táblázaton. Az uruk nagy csatában diadalmaskodtak egy tartalékos argentin csapat ellen, amihez egy Súárez-műesés (és büntető), továbbá egy remekbe szabott Cavani-gól is kellett! Nézd meg videón!

Brazília csoportelsőként negyeddöntős 2011. július 14. 09:28 Brazília harmadik csoportmérkőzését már megnyerte a Copa Américán, Pato és Neymar kettőt vágott Ecuadornak. Júlio César nagyot hibázott Felipe Caicedo első góljánál, de a társak kimentették. Venezuela másodikként, Paraguay harmadikként ment tovább.

Visszaáll a rend a Copa Américán - blog 2011. július 9. 16:09 A szerda és a csütörtök sikereit a péntek felülmúlta, bloggerünk visszatért a helyes ösvényre, úgyhogy most mindenki boldog. A tippek jönnek, a kételyek távoznak - de vajon az elég furcsa Copa América mennyire befolyásolja majd a közhangulatot? Jósunk szerint visszaáll a világ rendje a dél-amerikai kontinenstornán, a brazilok megemberelik magukat. Biztos?

Megsérült Valencia 2011. július 4. 18:01 Ugyanarra a bokájára kapott rúgást a Manchester United szélsője, Antonoio Valencia, amelyet tavaly szeptemberben meg kellett műteni. Az ecuadori labdarúgó-válogatott Paraguay ellen játszott szélsőt a szünetben le kellett cserélni, egyelőre nem tudni, mennyire súlyos a dolog.

A bombanő sem segített Paraguayon 2011. július 4. 09:28 Larissa Riquelme a helyszínen szurkolt Paraguaynak, amely azonban a topmodell jelenlétében sem tudott nyerni első mérkőzésén Ecuador ellen a Copa Américán. Pedig a győztes hatalmas lépést tehetett volna a csoportelsőség felé.

Valencia ott lesz a Copa Américán 2011. június 17. 22:13 Reinaldo Rueda ecuadori szövetségi kapitány megnevezte azt a 23 játékosát, amely a július 1-én kezdődő Copa Américán labdába rúghat. A csapatban ott lesz a Manchester United szélső csillaga, Antonio Valencia, illetve a mexikói bajnokság gólkirálya, Christian Benítez is. A nemzeti együttes gerincét az odahaza játszók alkotják, de négyen Mexikóból, hárman pedig Európából érkeznek. Ecuador még sosem nyerte meg a dél-amerikai seregszemlét - Argentínában a B-csoiportba kapott besorolást, ahol Brazíliával, Paraguayjal és Venezuelával harcolhat a továbbjutásért.

Argentin-döntetlen az ászok nélkül 2011. április 21. 09:59 A legnagyobb sztárjait nélkülöző világbajnoki negyeddöntős argentin labdarúgó-válogatott 2-2-es döntetlent játszott felkészülési mérkőzésen az ecuadori nemzeti tizenegy ellen. A két szövetségi kapitány elsősorban tesztelésre használta az összecsapást, mindkét együttesben a második-harmadik „garnitúra” jutott szóhoz Mar del Platában.

Gyilkos méhek inváziója a selejtezőn! 2009. október 11. 19:36 Hat percig állt a Mexikó-Ecuador vb-selejtező (CONCACAF-zóna), mivel gyilkos méhek szállták meg El Salvador kapuját a találkozó harmadik percében! Az illetékesek poroltókkal felszerelkezve vették fel a harcot az Azték Stadionban, és végül sikerült elűzniük a váratlan vendégeket a kapuból. A szervezők után a hazaiak is diadalt ünnepelhettek, ráadásul kettőst: a 4-1-es sikerrel ott van a 2010-es világbajnokságon Mexikó! Poroltók vs gyilkos méhek videón!