KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "DEPORTIVO LA CORUNA"
Visszajutott az élvonalba a Depor 2014. június 1. 12:30 A Deportivo La Coruna labdarúgócsapata biztosította feljutását a spanyol élvonalba: a galíciai együttes szurkolói a másodosztály utolsó előtti fordulójában, a Jaen 1-0-s legyőzését követően ünnepelhettek. A Deportivo mellett korábban a listavezető Eibar már feljutott a Primera Divisiónba.

Ráijesztett a sereghajtó a Realra, de... 2013. február 23. 21:54 A Clásico közeledtével lényegében a B-csapatával kezdett a Real Madrid szombat este a Depor otthonában, sokáig csak szenvedett, de a hajrában Ronaldo, Özil és Khedira becserelése alaposan felülírta az erőviszonyokat. A várva várt fordulat nem maradt el, egy Kaká-lövés, továbbá egy CR-Higuaín-kombináció formájában mutatkozott meg. A sereghajtó Depor kitette a lelkét, az első félidőben akár három góllal is vezethetett volna, de végül pont nélkül maradt. Di María kiállíttatta magát a véghajrában. Harcban az ezüstéremért a blancók.

Adok-kapok, Messi-tripla, Barca-siker! 2012. október 20. 23:50 VIDEÓ! Őrült, kilencgólos meccsen kaparintotta meg a három pontot a Barcelona Galíciában, a kiesőzónában tanyázó Depor otthonában szombat este, a spanyol bajnokság nyolcadik fordulójában. Húsz perc alatt hárommal elment a Barca, a félidőben 4-2-re vezetett, de a második félidő nagy részét tíz emberrel kellett végigjátszania, és Messi harmadik villanása után is maradt izgulnivalója Jordi Alba hihetetlen öngólja miatt. Végül kiimádkozták a katalánok. Fabregas három gólpasszt adott. Ki lesz majd a középhátvéd a Barcában:

Öt góllal üzent a Barcának a Real! 2012. szeptember 30. 21:40 Mintha csak a tavalyi Real Madridot láttuk volna a pályán a Depor ellen, Ronaldo első mesterhármasát jegyezte, a királyiak pedig minden igényt kielégítő, 5-1-es győzelmet arattak a spanyol bajnokság hatodik fordulójában, vasárnap este. Két büntetőt is értékesített a portugál, a másodikat - a szezonban csak most bemutatkozó - Kaká harcolta ki. Di María és Pepe is feliratkozott a gólszerzők közé. A Real maradt nyolc pontra a Barcától, és ez a nyolc lehet akár öt is, ha egy hét múlva nyerni tud a Clásicón, a Nou Campban...

Vasárnapra két menet - fogadási blog 2011. április 17. 15:52 A szombat nem volt rossz, bloggerünk most abban bízik, hogy a vasárnap még jobb lesz. Két önálló tipp érkezett tőle, egyet a spanyol, egyet pedig a francia ligából választotta ki. Mindkét találkozó 17 órakor kezdődik, az egyikben a kiesés réme, a másikban a bajnoki aranyérem közelsége adhat plusz motivációt a csapatoknak.

Hétfő esti perpatvar, öt meccsel! - blog 2011. március 7. 20:21 A vasárnapi 91. perces rémálmok után gyorsan itt az újabb, hétfő esti tündérmese. Lesz itt minden - bízzunk benne, nyeremény is -, hiszen ezúttal nem egy, vagy két meccs, hanem mindjárt öt találkozó is a program, a tippsor része. Akadnak benne meglepetések, fix jóslatok, spanyol, angol, holland, francia és skót összetűzések. Minden, mi szem-szájnak ingere - igazi hétfő esti perpatvar van készülőben. Mindehhez jó szurkolást kívánunk!

„Elfelejtkezett” Vadóczról edzője 2011. március 2. 16:08 José Luis Mendilibar mester technikai döntésének értelmében kimaradt az Osasuna Depor elleni keretéből Vadócz Krisztián, a csapat magyar légiósa.

Mourinho: Nehéz kapus és tíz védő ellen 2011. február 27. 10:41 VISSZAPILLANTÓ. Jorge Valdano, a Real Madrid sportigazgatója figyelmeztetett, az újabb pontvesztés ellenére nincs vége a csatának, a királyiak nem adják fel a bajnokságot februárban. A szombati Deportivo La Coruna otthonában játszott 0-0-át követően José Mourinho az ellenfelet, illetve a La Liga programját kritizálta, mondván egy kapussal és tíz védővel játszottak, illetve nagyon jól tett volna nekik a BL után egy további nap pihenő.

Megint utolérte a Realt a Riazor átka 2011. február 26. 23:51 VIDEÓ! Karim Benzema lábában maradt a győztes találat, a Real Madrid csak üres kapus ziccerig, lesgólig és két kapufáig jutott a Deportivo La Coruna otthonában 0-0-ra végződő meccsen a La Liga 25. fordulójában. A végén hat támadószellemű játékossal rohamozó királyiakat ismét utolérte a Riazor átka, ahol utolsó 19. összecsapásukból csak egyszer, tavaly győztek. A listavezető Barcelona ezzel visszaállította korábbi hétpontos előnyét.

A gólt fejelő kapus a szerencsét áldja 2011. február 21. 13:01 Daniel Aranzubia nagyrészt a szerencsének tulajdonítja, hogy fejesgóljával megcsípett egy pontot a Deportivo Almeríában. A kapus elárulta, annak ellenére, hogy többször is feljött már szögletnél, külön sohasem gyakorol rá.