KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "DAVID_NALBANDIAN"
Visszavonult Nalbandian 2013. október 2. 15:29 Bejelentette visszavonulását az argentin teniszsztár David Nalbandian, aki 2002-ben döntőt játszott a wimbledoni teniszbajnokságon.

Federer lelépte mumusát és nyolcaddöntős 2011. június 25. 18:08 Harmadik mérkőzésén sem veszített szettet Wimbledonban a korábbi hatszoros győztes Roger Federer, aki szombaton régi nagy mumusát, David Nalbandiant búcsúztatta a 3. fordulóban 1 óra 46 perc alatt. Az argentin zsinórban harmadszor nem bírt a svájcival, akit pályafutása során nyolcszor vert meg. Federerre a 16 között a Nicolas Almagro vagy Mihail Juzsnij vár, kettejük ellen eddigi összesen 15 mérkőzésén soha nem szenvedett vereséget.

Dráma az Australian Openen 2011. január 18. 15:48 Már az első fordulóban kiesett a hazaiak kedvence, Lleyton Hewitt az Australian Openen, de milyen csatában?! David Nalbandian majd’ ötórás küzdelemben kerekedett felül az ausztrálon, a döntő szett kilencvenhárom percig tartott. Mini Isner-Mahut az évnyitó Grand Slamen.

Ferrer a tornagyőztes Aucklandben 2011. január 15. 10:48 Az első helyen kiemelt David Ferrer nyerte a 398 ezer dolláros aucklandi tenisztornát, miután a fináléban 68 perc alatt lemosta az argentin David Nalbandiant. A spanyol négy évvel ezelőtti Új Zéland-i tornagyőzelmét ismételte meg, és a hétfőn kezdődő Australian Openen a Jarkko Nieminennel találkozik az 1. fordulóban.

Megmaradtak Verdasco londoni reményei 2010. november 10. 09:11 Nagy nehézségek árán tartotta életben továbbjutási reményeit a szezonzáró londoni szupertornára Fernando Verdasco, aki kedden szetthátrányból fordítva győzött Arnaud Clement ellen a párizsi 2,228 millió eurós teniszviadal második fordulójában.

Bemutatón tér vissza a teniszklasszis 2009. szeptember 26. 12:27 Májusi ágyékműtéte után teljesen felépült, így még idén visszatér a tenisztornák világába David Nalbandian. Az argentin klasszis decemberben egy bemutatótornán ragad ütőt, kiváló ellenfelekkel szemben mérheti fel formáját.

Argentin örömünnep Óceániában 2009. január 17. 15:31 David Nalbandian a sydneyi, míg Juan Martin del Potro az aucklandi tenisztornán végzett az élen.

Tenisz: Nalbandian nem mondja le a Davis Kupa-szereplést 2008. november 25. 10:38 David Nalbandian cáfolta, hogy lemondaná szereplését az argentin teniszválogatottban. A hétvégi DK-döntőben Argentína együttese hazai pályán 3-1-re kikapott a világelső Rafael Nadalt nélkülöző spanyol gárdától.

Bajban a házigazdák a Davis Kupában 2008. november 22. 20:50 Négy szettben nyerte a párosmeccset a Feliciano Lopez, Fernando Verdasco duó a David Nalbandian, Agustin Calleri kettős ellen a Davis Kupa fináléjában Mar Del Platában. A közel három és fél órás csatában az ibériaiak remek játékkal verték az esélyesebb dél-amerikaiakat. A spanyolok ezzel a vasárnapi zárónap előtt 2-1-re vezetnek a házigazda argentinok ellen.

Nalbandian kiütéssel nyert a nyitányon 2008. november 21. 19:19 David Nalbandian esélyt sem adott David Ferrernek, így a házigazda Argentína szerzett vezetést a Davis-kupa döntőjében pénteken. Az előzetesen nagy csatát ígérő mérkőzésen a remek őszi hajrát produkáló játékos három sima szettben nyert alig két óra alatt, így a dél-amerikaiak egy lépéssel közelebb kerültek az ország történetének első sikeréhez.