KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "CHILEI_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Még egy ciklust vállal a chilei kapitány 2014. augusztus 6. 12:08 A 2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokságig akarja irányítani a chilei csapatot Jorge Sampaoli, a nyári brazíliai vb-n nyolcaddöntős dél-amerikai válogatott szövetségi kapitánya.

Sorsot húzott és nyert Brazília 2014. június 28. 20:58 Mázli is kellett a braziloknak ahhoz, hogy versenyben maradjanak a világbajnokságon, és bejussanak a legjobb nyolc közé szombat este, Belo Horizonte-ban, Chile ellen. Egy szerencsés öngól eredményezte a hazai előnyt bő negyedóra után, Alexis Sánchez azonban hamarosan egalizált. Utána patthelyzet alakult ki, csak Hulk tudta feltörni a kettős chilei falat, ám találatát Webb játékvezető érvénytelenítette a második félidőben. Pinilla kapufát rúgott a 120. percben, a szerencse a büntetőrúgások során is Neymarék mellé szegődött. Chile negyedszer volt tagja a legjobb 16-nak, és negyedszer bukott el a selecaóval szemben! Az utóbbi 20 évben nem rendeztek negyeddöntőket a vb-n a brazilok nélkül.

Ragyogó Robben, hibátlan Hollandia 2014. június 23. 19:57 B-CSOPORT. NÉZD MEG A GÓLOKAT! Hollandia a hajrában két cserejátékosnak köszönhetően lerendezte az első félidőben aktívabb Chilét, és makulátlan mérleggel, csoportelsőként nyolcaddöntős a világbajnokságon. A Van Gaal-csapat minden bizonnyal elkerüli a házigazda Brazíliát a folytatásban. A spanyolok szépen búcsúztak a tornától, David Villa sarkazós góllal köszönt el a válogatottól, Torres és Mata tette fölényessé a sikert Ausztrália ellen.

Chile és Ecuador célba ért az uruk előtt 2013. október 16. 09:48 Chile legyőzte Ecuadort és kijutott a labdarúgó-világbajnokságra az utolsó dél-amerikai selejtezőkör után hazai környezetben, a keddi játéknapon. A vesztesnek sem kellett bánkódnia, Ecuador jobb gólkülönbségének köszönhetően szintén kvalifikálta magát, Uruguay előtt maradt a táblázaton. Az uruk nagy csatában diadalmaskodtak egy tartalékos argentin csapat ellen, amihez egy Súárez-műesés (és büntető), továbbá egy remekbe szabott Cavani-gól is kellett! Nézd meg videón!

Megvan a chilei kapitány 2012. november 23. 13:52 Az Universidad de Chile vezetőedzője, Jorge Sampaoli ülhet Claudio Borghi múlt héten megüresedett székébe a chilei válogatottnál - írja a la Tercera.

Szuper Suárez négyszer gázolt át Chilén 2011. november 12. 10:27 VIDEÓ! Nem akármilyen győzelemmel folytatta egy éve tartó veretlen sorozatát az uruguayi labdarúgó-válogatott, amely Luís Suárez mesternégyesével(!) gázolt át Chilén a 2014-es dél-amerikai vb-selejtezők pénteki játéknapján.

Repültek a keretből Vidalék 2011. november 10. 15:44 Öt chilei sztárt, köztük a Juventus légiósát, Arturo Vidalt is kivágták az Uruguay és Paraguay elleni, két, nagyon fontos vb-selejtezőre készülő keretből - ezt a szövetségi kapitány Claudio Borghi jelentette be.

Komolyodik a Bajnokok Ligája - blog 2011. július 12. 13:46 Remek hétkezdet után őszintén bízunk a hasonlóan jó folytatásban. Bloggerünk hétfőn ismét pozitívan szállt ki a tipprengetegből, ezúttal a Copa América sem tudott rajta kifogni. Alkalmi megmondónk ezen felbuzdulva keddre már két meccsre jövendölt a dél-amerikai seregszemléről, emellé természetesen Bajnokok Ligája-találkozók is bekerültek. Oroszországból focibajnoki, Stuttgartból salakos teniszmeccs érkezik hozzánk.

Sánchez mentett pontot Chilének 2011. július 9. 10:38 VIDEÓK! Alexis Sánchez gólja kellett a döntetlenhez Chilének Uruguay ellen a Copa América C csoportjának második fordulójában, Mendozában. Álvaro Pereira találatára válaszolt a Barca kiszemeltje egy remekbe szabott lövéssel. A fordítás már nem jött össze a Borghi-csapatnak. Peru Julen Guerreiro kései, lesgyanús góljával verte Mexikót. Uruguay így bajban van, nyernie kell az utolsó körben.

Copa América: a titkos esélyes kártyái 2011. június 29. 18:24 Véglegesítette keretét Claudio Borghi, a chilei válogatott argentin szövetségi kapitánya, aki hat játékos kivételével csak légiósokat visz magával a pénteken kezdődő Copa Américára. Seymour, Olivares,Romo, Meneses és Rubio kimaradt. A torna titkos esélyese nincs könnyű csoportban, Mexikó ellen kezd hétfőn, majd Uruguayjal és Peruval is összeméri az erejét a C jelű kvartettben.