KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "CELTIC"
Főtáblás a Loki-hóhér BATE, Celtic-búcsú 2014. augusztus 26. 23:29 Az előző körben a Debrecent kiejtő BATE Boriszov feljutott a Bajnokok Ligája főtáblájára, miután a múlt heti idegenben elért 1-1 után hazai pályán simán legyőzte a Slovan Bratislavát. A BATE és a már korábban továbbjutott orosz Zenit mellett kedden a ciprusi APOEL, a szlovén Maribor és a portugál Porto lépett tovább.

Bajban a Red Bull, a Celtic, a Zenit! 2014. július 31. 12:52 Az osztrák Red Bull Salzburg a magyar válogatott Gulácsi Péterrel a kapuban 2-1-es vereséget szenvedett az azeri Karabah vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulós párharcának első, szerdai mérkőzésén. Mindkét csapat emberhátrányba került az első félidő végén, az azeriek végül kilenc játékossal fejezték be a találkozót. A Celticből Efe Ambrose-t, a Zenitből Axel Witselt állították ki, a skótok és az oroszok is szívhatják a fogukat a visszavágó előtt.

Milan-feltámadás, Barca-blama, CFC-zakó 2013. november 26. 22:38 VIDEÓK! Nincs meg a csoportelsőség a Barcelona számára, amelyre rá sem lehet ismerni a kedd esti, amszterdami BL-meccsen, az Ajax otthonában. A katalánok védelme kétszer is kapitulált az első játékrészben, és hiába kaptak tizenegyest és kiállítás a szünet után, nem tudták megfordítani az állást. Ez az első vereség a Martino-érában. A hollandok egy pontnyi távolságra maradtak a Celtic Parkban magára találó Milantól. A két csapat a San Siróban döntheti el, melyikül kövesse a Barcát a nyolcaddöntőbe. A Chelsea, amely 13-mal kevesebbszer lőtt kapura, a hajrában bukott el Bázelben, az E jelű kvartettben. Az FCB elmondhatja magáról, hogy oda-vissza verte José Mourinho együttesét. A londoniak a vereség ellenére a játéknap egyetlen továbbjutójának számítanak. A Milan-Ajaxhoz hasonlóan szintén ki-ki meccs lesz a Schalke-Basel decemberben. A Celtic és a Steaua kiesett.

Celtic-söpréssel nyolcban a Juve 2013. március 6. 22:40 Öt gólt rúgott a végső győzelemre az ötödik legesélyesebb gárdának számító Juventus a Bajnokok Ligája nyolcaddöntős párharcában a Celticnk, ezzel nagyon simán továbbmentt, ott találjuk majd Európa nyolc legjobbja között. A szerda esti, torinói visszavágón mindkét félidőre jutott egy Juve-gól, a Celtic erejéből csak helyzetecskékre futotta.

Juve: indul a nagy tavaszi hadjárat? 2013. február 11. 18:08 ELŐZETES. Skót rekordot jelentő ötmillió fontos bevételre számít a Celtic a Juventus elleni, kedd esti Bajnokok Ligája-mérkőzésből, de a leginkább annak örülnének a zöld-fehérek, ha egy jó kiindulási alappal várhatnák a torinói visszavágót. A Juventus főpróbája tökéletesre sikerült a hétvégén, a Serie A-ban, és 16 mérkőzés óta veretlen a nemzetközi porondon.

A nagyanyja is védte volna - videó 2012. augusztus 4. 18:51 A Celtic elképesztő potyagóllal nyerte meg első bajnokiját a skót Premier League 2012-13-as nyitó fordulójában: Jamie Langfield, az Aberdeen kapusa egy lecsúszott beadást védett be. A meccs ekkor 0-0-ra állt, a 78. percben elkövetett bakit követően pedig már hiába futott a pénze után a Dons. A Katolikusokat alaposan kisegítik az ellenfelek, a legnagyobb rivális Rangers egyenesen a negyedosztályig süllyedt anyagi gondjai miatt.

Negyvenkettedszer bajnok a Celtic! 2012. április 7. 18:55 A Celtic 42. alkalommal nyerte meg a skót Premier League-et szombaton, miután 6-0-ra kiütötte idegenben a Kilmarnockot. A glasgow-iak már egy félidő után néggyel mentek, majd a legvégén még kétszer betaláltak. A Katolikusok sikerükkel 18 ponttal megléptek a Rangerstől, amelytől anyagi gondjai miatt tíz pontot levontak korábban. A bajnoki serleg 2008 után került vissza a Celtic Parkba, az 54-szeres bajnok városi rivális Protestánsok háromszor ünnepelhettek az elmúlt években.

A Celtic nyerte az Old Firmöt 2011. december 28. 22:39 Joe Ledley 52. percben szerzett fejesgóljával a Celtic 1-0-ra legyőzte ősi riválisát, a Rangerst a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A zöld-fehér együttes sikerének köszönhetően átvette a vezetést glasgowi riválisa előtt.

Este Celtic-Rangers! - fogadási blog 2011. december 28. 15:28 A keddet hagyjuk a csudába, hiszen itt a szerda, amely egy őrületesen nagy rangadóval kedveskedik a futballszurkolóknak és a fogadókedvű sportbarátoknak. Este ugyanis Celtic-Rangers derbit rendeznek Skóciában, a két glasgowi nagyhatalom ma este is ölre megy, ebben biztosak lehetünk. És az sem árt, ha megfogadjuk bloggerünk jóslatát...

Celtic, Rangers: hat pont 2011. október 23. 21:48 Mindkét nagy, a Celtic és a Rangers is megnyerte saját mérkőzését a skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. A kék-fehérek a Hearts vendégeként győztek 2-0-ra, a másik glasgowi, 2-1-re verte otthon az Aberdeent. A Rangers magabiztosan vezet a Motherwell előtt, a Celtic csak a harmadik, tíz ponttal lemaradva.