KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BELGA LABDARÚGÓ-VÁLOGATOTT"
Dzeko vs Kompany, Pjanic vs Nainggolan! 2014. október 13. 15:53 A Bilino Polje poklát élné túl hétfő este a vb-negyeddöntős Belgium Bosznia-Hercegovina vendégeként (20:45-től).

Bombameccsen maradtak állva a belgák 2014. július 2. 00:34 A vb eddigi leglátványosabb ütközetét láthattuk az utolsó nyolcaddöntőben, ahol Belgium közel 40-szer lőtt kapura az Egyesült Államok ellen, és 2-1-re nyert kedd este, Salvadorban.

A belga gála elmaradt, a győzelem nem 2014. június 17. 19:55 Masszívan védekezett, és tizenegyesből vezetést is szerzett Algéria Belgium ellen, Belo Horizontéban, a H-csoport keddi mérkőzésén, de a vb titkos favoritja csereembereinek köszönhetően fordítani tudott a hajrában. Maruan Fellaini fejese után Dries Mertens szállította a győzelmet a Wilmots-csapatnak, amely az első félidőben meglehetősen gyengén muzsikált.

Vb: Griezmann és Belgium is készen áll 2014. június 1. 23:31 Megvillant Antoine Griezmann, a francia válogatott új üdvöskéje, akik rendkívül finom megoldásból szerezte első gólját címeres mezben vasárnap este Paraguay ellen, felkészülési találkozón. Egy potyagól miatt döntetlennel fejezték be a meccset a gallok. A belgák egy "laza duplát" hintettek Stockholmban, két Chelsea-sztárnak hála. Zlatan Ibrahimovic a cserepadról követte a fejleményeket. A németek hátrányból fordítottak percek alatt Kamerunnal szemben, Mönchengladbachban, végül meg kellett elégedniük a döntetlennel.

Akár vb-sztár is lehet Divock Origi 2014. május 13. 15:54 Kihirdette 24 fős világbajnoki keretét Marc Wilmots, a belga labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya: a szakember bizalmat szavazott Adnan Januzajnak, a Manchester United 19 éves támadó középpályásának is. Ez várható is volt, az viszont már kevésbé, hogy a sérült Christian Benteke távollétében egy 19 éves, kenyai származású támadó, a tavasszal a Lille-ben vitézkedő Divock Origi lesz Lukaku cseréje. A Roma harcosa, Radja Nainggolan csupán biztonsági tartalék.

Welbeck döntött, győztes Eb-főpróba 2012. június 2. 20:09 Győztes meccsen debütált hazai pályán Roy Hodgson, tanítványai 1-0-ra verték a szép jövő előtt álló belga válogatottat szombat este kilencvenezer néző előtt, a Wembley-ben. Két MU-játékos hozta össze a győztes találatot, Ashley Young passzát Danny Welbeck váltotta gólra az első félidőben. Hatalmas csatát hozott a folytatás mindkét oldalon egy-egy kapufával, de az eredmény nem változott. A Chelsea friss igazolása, Eden Hazard és a nemzeti csapatban először kezdő Alex Oxlade-Chamberlain sem volt főszereplő. Cahill megsérült.

Adásban kapott pánikrohamot! - videó 2010. szeptember 4. 21:55 Élő adásban kapott pánikrohamot Mehmet Scholl. Az egykori 36-szoros német válogatott éppen esélyt latolgatott a Nationalelf belgiumi Eb-selejtezője előtt, amikor hirtelen feje elé kapta kezét. A 39 éves középpályás azt hitte, Bastian Schweinsteigerék célba vették és nem akart úgy járni, mint nemrégiben Jessica Kastrop, a Sky tévé riporternője, akit a Mainz-Stuttgart csata előtt rúgtak fejbe. Nos, labda ezúttal a közelben sem volt, a jelenet mindenesetre viccesre sikeredett. Íme.

Advocaat: Belgium helyett Oroszország? 2010. április 15. 16:46 Minden különösebb előzmény nélkül lemondott tisztségéből Dick Advocaat, a belga labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. Sajtóértesülések szerint a holland szakember honfitársát, az Isztambulba szerződő Guus Hiddinket váltja az orosz nemzeti tizenegy élén.

Beszélhet a belga kapitány az Alkmaarral 2009. december 8. 15:58 A Belga Labdarúgó-szövetség (KVBV) engedélyt adott Dick Advocaat szövetségi kapitánynak, így tárgyalhat az AZ Alkmaarral. A szakembert a hétvégén kereste meg a legutóbbi holland bajnokság győztese, miután szerződést bontott az addigi vezetőedzővel, Ronald Koemannal.

Lebőgött a magyar válogatott Belgiumban 2009. november 14. 22:35 Videóval! Meg sem tudta nehezíteni a magyar labdarúgó-válogatott Belgium dolgát, amely barátságos mérkőzésen 3-0-ra verte a mieinket Gentben. Az első félidőben Magyarország mintha a pályán sem lett volna, fordulás után legalább már voltak biztató momentumok. A mai produkcióra nem lehet építeni.