KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BELGA BAJNOKSÁGOK"
Juhász gólt fejelt, az Anderlecht izzadt 2011. szeptember 25. 20:01 Hiába vezetett 2-0-ra a félidőben az Anderlecht a GBA elleni bajnokin, a végére meg kellett szenvednie a három pontért. A gólgyártást Juhász Roland kezdte, egy jobbról átszálló szabadrúgást fejelt az ötös bal csücskétől a hálóba. A második félidőben feljött a Beerschot, amely egyenlíteni is tudott, a meccs hőse, a duplázó Gillet azonban a 88. percben eldöntötte, amit el kellett. A brüsszeliek ezzel a második helyen állnak a belga labdarúgó élvonalban nyolc kör után. Az FC Bruges egy ponttal vezet Juhászék előtt.

Csütörtöki csak úgy...- fogadási blog 2011. május 19. 15:46 Szerdán megtört a jég, bloggerünk hármaskötése bejött, így most mindenki boldog lehet egy picit. Egy kis feszültség-levezetés gyanánt csütörtökre is érkeztek tippek. A mai menüt egy rázós hármaskötés és két korántsem egyszerű szimpla jóslat gazdagítja, igazi ínyenceknek való falatokat tartalmaz. Fókuszban az osztályozók állnak, de egy kosármeccs is befért a kínálatba.

Ennél brutálisabb belépő nincs - videó 2011. május 18. 13:30 Életveszélyes fejrúgás árnyékolta be a Tőzsér Dánielt és Köteles Lászlót foglalkoztató Genk keddi belga bajnokká avatását, a Standard Liege elleni 1-1-es mérkőzést. A korábbi liverpooli védő, Chris Mavinga ugyanis a 26. percben egy brutális kung-fu-rúgással terítette le Mehdi Carcelát. A játék percekig állt, a szélsőt kórházba szállították (úgy hírlik, törött orral és állkapoccsal megúszta), a tettes pedig megúszta mindössze egy sárga lappal!!!

Belga balgaság hétfőre - fogadási blog 2011. május 16. 16:54 A vasárnapi közös szelvény "természetesen" egy meccsen ment el, Koman Vladimir Sampdoriája otthon kikapott, ezzel nekik is és bloggerünknek is befellegzett. Ám míg a genovaiak kiestek a Serie A-ból, addig alkalmi jövendőmondónk maradt. Maradt és újabb tippel állt elő: ezúttal kisebb meglepetést sejt - ha már korábban folyamatosan a meglepetések űzték el tőle a nyereményeket. A helyszín ezúttal Belgium.

Juhász mentett pontot a belga rangadón 2011. március 4. 22:32 Csúcsrangadót rendeztek a belga bajnokság 28. fordulójában, amelynek nyitómeccsét a második Anderlecht és az első Genk vívta. A rangadón a Tőzsér Dániellel felálló vendégek szereztek vezetést, ám a 92. percben egy szöglet után Juhász Roland fejelt gólt, így inkább a védő örülhetett a magyarok közül. A tabellát egyetlen góllal még mindig a Genk vezeti, de Juhász megint a mennybe ment.

Hógolyózápor Juhászék, Némethék meccsén 2010. december 21. 15:12 VIDEÓKKAL! Már a hetedik percben félbeszakadt a Club Brugge-Anderlecht (0-2) hétvégi belga bajnoki, miután a hazai szurkolók hógolyókkal dobálták meg Juhász Roland két csapattársát, Jonathan Legeart, illetve Mbark Boussoufát. Görögországban a Larissza és a Németh Krisztiánt foglalkoztató Olympiakosz (0-1) mérkőzésen egy jól célzott találat után a 34-szeres válogatott Vaszilisz Toroszidisz színészi képességeiből is bemutatott egy kis ízelítőt.

Tőzsér volt a főszereplő Belgiumban 2010. december 11. 23:32 Kiválóan futballozott, gólt lőtt, gólpasszt adott, s a meccs embere volt Tőzsér Dániel, a Genk magyar középpályása. A listavezető a találkozót tíz emberrel befejező Eupennel meccselt és nyert nagyon könnyedén 5-1-re. Tőzsér Juhász Roland Anderlechtje egyelőre második, de ha vasárnap odahaza legyőzi az ötödik Lokerent, akkor visszaveszi a vezetést a liga 19. fordulójában.

Juhász-találat a belga rangadón - videó! 2010. november 7. 21:59 Többek között Juhász Rolandra is szüksége volt az Anderlechtnek, hogy borzasztó kezdését kijavítsa az FC Brugge elleni belga rangadón. A vasárnapi összecsapáson 0-2-nél, az első félidő hajrájában talált a kapuba a magyar védő: balról jött a szöglet, Juhász pedig emelkedett és 12 méterről a bal alsóba fejelt. Lukaku szinte azonnal megtoldotta eggyel a brüsszeli gólok számát, így alakult ki a 2-2-es végeredmény. Juhászék ezzel a másodikok.

Na ne! Egy kacsa a focipályán - videó! 2010. november 2. 10:53 Eltévedt kutyákat, macskákat már láttunk a futballpályákon, de kacsát eddig még nem. Ám a belga bajnokság hétvégi fordulójában a Zulte Waregem és a Lokeren meccsén mindenki elképedésére egy szárnyas betolakodó miatt állt a játék. A tanácstalan jószágot a hazaiak játékosa, Mahamadou Habibou fogta be és hajította ki nem éppen barátságosan a gyepről. Egy másik friss állati történet: a pénteki Bursaspor-Fener török rangadón macska „rontott" a pályára.

Juhásszal van tele a belga sajtó 2010. január 18. 15:11 Nem mindennapi mérkőzést hozott a vasárnapi Standard-Anderlecht (0-4) csúcsmeccs a belga bajnokságban. A főszereplő a magyar válogatott védő Juhász Roland volt, akiről kiállították a rettegett hírű Axel Witselt egy csúnya becsúszás után a 43. percben. A liege-iek színészkedéssel vádolták Juhászt, aki össze is szólalkozott Bölöni Lászlóval, a Standard vezetőedzőjével. A hátvéd kikéri magának a gyanúsítgatást.