KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "AS_ROMA"
Magyar gólpassz a Chelsea ellen 2014. július 24. 04:09 A Chelsea erős védelemmel, és tartalékos csatársorral állt fel szerda este Ausztriában, az osztrák élvonalbeli Wolfsberg otthonában, ahol hátrányból egyenlített a hajrában. A hazaiak friss igazolása, a magyar csatár Simon Attila gólpasszt adott a találkozón. A PSG Zlatan Ibrahimoviccsal a csapatban verte a Nice-t, a svéd sztár egy assziszttal hívta fel magára a figyelmet. Seydou Keita és Juan Manuel Iturbe is debütált a Romában, a Liverpool ellen, ahol a 90. percben született Agger-öngóllal nyertek a Farkasok.

A Roma nem tesz szívességet a Juvénak 2014. február 23. 09:16 Kapott gól nélkül hozta le a márciust a bajnokságban Roma, amely szombat este Bolognában tudott nyerni Radja Nainggolan első félidei találatával a 25. fordulóban. Miralem Pjanic passzát értékesítette a belga a 37. percben. A Farkasok tisztes távolságból követik a tabellán a listavezető Juventust, amely torinói derbit játszik vasárnap este.

Szektorbezárások a Románál 2014. február 6. 17:53 Szurkolóinak botrányos magatartása miatt két mérkőzésre lezárják az AS Roma futballstadionjában a kanyarokban lévő szektorokat.

Előnnyel utazik Nápolyba a Roma 2014. február 5. 22:57 Gervinho két villanása kellett a Romának ahhoz, hogy térdre kényszerítse a Napolit az Olasz Kupa-elődöntő első, szerda esti mérkőzésén, a Stadio Olimpicóban. A Farkasok bő félóra után már két góllal vezettek (Gervinho, Strootman), innen húzták magukra a Napolit, de a véghajrában ismét beköszönt a remek formában lévő elefántcsontparti.

Megszakadt a Roma bajnokija 2014. február 2. 15:10 Felhőszakadás miatt alkalmatlanná vált a pálya a játékra a Stadio Olimpicóban. A játékvezetőt sikerült meggyőzni, hogy tíz perc után beszüntesse a Roma-Parma vízifocimeccset. A mérkőzés elmarad, egy későbbi időpontban rendezik meg, és a 9. perctől folytatódik.

Ez is ujjgyakorlat volt a Romának 2014. január 18. 20:07 A Juventus elleni zakó óta egymás után harmadszor nyert a Roma úgy, hogy még csak gólt sem kapott, ezúttal a Livornót verte iskolajátékkal a 20. fordulóban, a szombati játéknapon. A Farkasok gyors góllal kezdtek, majd totális dominanciát mutatta labdabirtoklásban. Strootman és Ljajics is góllal örvendeztette meg a Stadio Olimpico közönségét. A Roma - amely ezzel nyomást helyezett a címvédő Juvére - Veronába utazik a következő fordulóban.

Félelmetes Roma, az Inter is meghajolt 2013. október 5. 22:37 VIDEÓK! Hosszú még az olasz bajnoki szezon, de úgy tűnik, a Roma is versenyben lehet majd a Scudettóért, hiszen a Farkasok az első hét fordulót maximális pontszámmal, 21 egységgel zárták! Szombat este az Inter erősen kezdett ellenük, ehhez képest már az első félidőre eldőlt mindent, 3-0-ra vezettek a fővárosiak Totti duplájával és Florenzi találatával a San Siróban... Hátul atombiztos a csapat (összesen egyszer kapitulált eddig), és a gólgyártás is jól megy neki. Az Inter először veszített az idényben.

Álomhétvége: Inter-Roma, Juve-Milan 2013. október 4. 22:15 A sors úgy hozta, hogy két "klubhíradós" rangadót is játszanak Olaszországban a hétvégén, szombat este Inter-Roma a San Siróban, vasárnap este Juventus-Milan Torinóban! A táblázatot elnézve előbbi, a 2012-2013-as szezon alapján utóbbi ígérkezik nagyobb ütközetnek, egy biztos, meghatározó forduló előtt állunk! Mindemellett a Lazio és a Fiorentina is randevúzik egymással Rómában.

A Roma megleckéztette a Milan-verőket 2013. szeptember 1. 19:54 Még egy újoncot leléptetett a Roma az olasz bajnokságban, a 2. fordulóban. A szünet után minden a Farkasokról szólt, Maicon beadása, Pjanic pörgetése, és a csereként most debütáló Ljajics bombája is beakadt a vasárnap esti meccsen, az Olimpicóban. A Veronának a 75. percig nem volt kapuralövése. A következő fordulóban, szeptember közepén Pármában vendégeskednek a Farkasok, aztán jöhet a római derbi!

Új, 55 ezres arénát épít az AS Roma 2012. december 31. 12:07 Új, 55 ezer néző befogadására alkalmas futballstadion épül az olasz fővárosban az AS Roma csapata számára.