KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ARGENTIN_LABDARUGO_VALOGATOTT"
A végén kapituláló spanyolok, argentinok 2014. november 18. 23:38 VIDEÓK! Kroosnak a vizes talajon megcsúszó lövését bevédte a debütáns Casilla kapus, ezzel a góllal tudott nyerni Németország Vigóban, a két legutóbbi világbajnok kedd esti csatáján, felkészülési meccsen. Nolito (kezdőként) és Camacho is bemutatkozott a Furia Roja mezében. Argentínának több lehetősége adódott Portugália ellen, az Old Traffordon, ám a slusszpoén a Lorient-légiós balbekk, Raphael Guerreiro nevéhez fűződik, aki a 91. percben bólintott a kapuba. Messi és CR csak egy félidőt vállalt. A franciák és az olaszok is kései fejesgóllal nyertek Svédország, illetve Albánia vendéglátójaként (előbbi találkozón Benzema növelhette volna az előnyt, csakhogy fölédurrantott egy büntetőt 1-0-nál). Az angolok parádéztak Glasgowban. Firmino szerezte a nap találatát Bécsben.

Brazil öröm, Messi büntetőt rontott 2014. október 11. 18:09 Az idei vb házigazdája 2-0-ra verte az idei vb ezüstérmesét szombaton Pekingben, felkészülési mérkőzésen, a Brazília-Argentína presztízscsatán. Diego Tardelli mindkét félidőben talált egy gólt (az elsőhöz hajmeresztő védelmi hiba, a másodikhoz egy jól beívelt szöglet kellett), Leo Messi tizenegyest hibázott 1-0-s állásnál a szünet előtt, Jefferson könnyedén hárított.

Di María leléptette a világbajnokot 2014. szeptember 3. 22:45 Ángel Di María vezérletével 4-2-re nyert az argentin labdarúgó-válogatott az idei vb-döntő szerda esti "visszavágóján", Düsseldorfban, felkészülési meccsen. Az MU újdonsült szélsője parádézott, három gólpasszal és egy góllal üzent a Realnak, hogy nem volt jó döntés lemondani róla. Az argentin szurkolók joggal kérdezhetik, mi lett volna, ha Di Maríának nem kellett volna kihagynia sérülés miatt a riói finálét. A németek már csak kozmetikázni tudtak az eredményen Götze és Müller beállása után.

Németország negyedszer világbajnok! 2014. július 13. 23:37 A halálcsoportból első helyen továbbjutva, a trópusi hőséget is leküzdve, Reus távollétében, a franciákat kiejtve, a brazilokat rommá verve jutott vb-döntőbe a Nationalelf, ahol a csereember Mario Götze pazar hosszabbításbeli találatának köszönhetően felülmúlta Argentínát. Löwé az első európai válogatott, amely el tudta hozni a vb-trófeát Dél-Amerikából a torna 1930 óta íródó történetében.

Higuaín elődöntőbe lőtte Argentínát! 2014. július 5. 20:00 Leo Messi továbbra sem tud betalálni Thibaut Courtois-nak, de így is továbbléptek az argentinok a titkos esélyes Belgium ellen, egy küzdelmes meccsen, a brazil fővárosban. A gaúchók 1990 után először kvalifikálták magukat a legjobb négy közé világbajnokságon. Argentína egyes fogadóirodáknál már TOPFAVORIT a vb-aranyért folyó harcban. Gonzalo Higuaín korai jól eltalált lövése döntőnek bizonyult.

Argentína a 118. percben sújtott le! 2014. július 1. 20:41 Lionel Messi átadása után Angel Di María vitte be a döntő találatot Svájc ellen, a hosszabbítás legvégén, ami vb-negyeddöntőt ért a gaúchóknak Brazíliában kedd este! A meccs nagy részében az argentinok akarata érvényesült, de Svájc is továbbjuthatott volna, Drmic és Xhaka azonban nem célzott jól, akárcsak Dzamili a 125. (!) minutumban. Rojo eltiltás miatt kihagyja a következő meccset.

Messi a megmentő, áttörte az iráni falat 2014. június 21. 20:03 Lionel Messi hosszabbításban bemutatott mestermunkája kellett az Irán elleni győzelemhez az argentin labdarúgó-válogatottnak a világbajnoki csoportkör második fordulójában, Belo Horizonte-ban. A perzsák úgy küzdöttek, mintha az életük múlott volna rajta, de több meccslabdát is elszórtak, és a végén Messi megbüntette őket ezért. A 91. dél-amerikai kapuralövés ment be. Argentína csatlakozott Hollandiához, Chiléhez, Kolumbiához és Costa Ricához, biztosította helyét a vb-nyolcaddöntőben. Lionel Messi Batistuta és Crespo nyomdokaiban jár: betalált az albiceleste első két vb-meccsén.

Vb-gól Messitől, meghajolt Bosznia 2014. június 16. 01:55 Nem lesz gondja a továbbjutással Argentínának, amely Bosznia-Hercegovinát verte az F-csoport vasárnapi nyitányán 2-1-re a riói Maracanában. Nem szakadtak meg Kolasinac gyors öngólja után a gaúchók, a délszlávok pedig nem tudták feltörni a védelmet az első félidőben. Aztán jött Messi. 2006 után ismét vb-góllal jelentkezett, amelynek során egy kényszerítővel rázta le Besicet, majd eltáncolt a védőfal előtt. Ibisevic szépítése már nem változtatott a lényegen a hajrábam. Elmondható, hogy helytállt Bosznia, akárcsak a védekező középpályáján szerephez jutó FTC-futballista, Muhamed Besic.

Palacio kihagyhatatlannak tűnik 2014. június 5. 14:26 Rodrigo Palacio sokat tett azért, hogy bejátssza magát a vb-kezdőcsapatba, góllal és gólpasszal vette ki a részét a szerda esti, Trinidad és Tobago elleni győzelemből, amelyet a Buenos Aires-i El Monumentalban rendeztek. Az Inter-csatárt egy bombafejessel szerezte meg az előnyt csapatának, a második félidőben pedig káprázatos előkészítésben részesített Maxi Rodríguezt. A két találat között Leo Messi lőtt hatalmas kapufát szabadrúgásból, a kipattanót Javier Mascherano verte be.

Szűkítették az argentin keretet 2014. május 22. 11:51 Négy játékos kikerült a június 12-én kezdődő világbajnokságra készülő argentin labdarúgó-válogatott keretéből.