KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "AMERIKAI_NOI_VIZILABDA_VALOGATOTT"
Döbbenet az uszodában: holland diadal 2008. augusztus 21. 14:17 Óriási meglepetésre az előzetesen szinte teljesen esélytelennek tartott holland női vízilabda-válogatott 9-8-ra győzött az Egyesült Államok együttesével szemben, így megnyerte a pekingi torna aranyérmét. Az európai csapat a legvégén dobta utolsó gólját, amely után a rivális már csak a kapufát találta el.

Az Egyesült Államok az első döntős 2008. augusztus 19. 09:49 Brenda Villa vezetésével, egyetlen találattal legyőzte az Egyesült Államok női vízilabda válogatottja az ausztrálokat a pekingi ötkarikás játékok elődöntőjében. Az észak-amerikaiak a harmadik negyedben parádéztak, és a győzelmet az abban a szakaszban mutatott játékukkal harcolták ki.

Peking 2008, női vízilabda: egygólos amerikai győzelem Kína ellen 2008. augusztus 11. 13:41 Az amerikai női vízilabda-válogatott győzelemmel kezdte szereplését a pekingi olimpián, miután a női vízilabda torna első fordulójában minimális különbséggel, 12-11-re verték a házigazda kínai csapatot.