KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "AMERICA"
Gólgálával rajtolt Mourinho Madridja 2010. augusztus 5. 11:44 A Real Madrid 3-2-s győzelemmel köszöntötte debütáló mesterét, José Mourinhót a mexikói América ellen. Az ifjú Canales góllal tette le a névjegyét, a mindent eldöntő találat Cristiano Ronaldo fantasztikus rúgótechnikáját dicséri.

Az America lett Kolumbia bajnoka 2008. december 22. 13:14 Az America nyerte meg a kolumbiai labdarúgó-bajnokságot (Clausura), miután a záró fordulóban 3-1-re verte meg az Independiente Medellint.

Közröhej: Az év műeséséért büntető járt! 2008. december 4. 11:34 VIDEÓ! Felfoghatatlan, micsoda büntetőt fújt be Kolumbiában José Nino játékvezető az Atletico Junior - America de Cali első osztályú bajnokin a múlt hétvégén Barranquillában: a hazaiak csatára, a "Piojo", azaz "Tetű" becenévre hallgató Emerson Acuna a tizenhatoson belül úgy esett össze, mintha szíven lőtték volna, pedig méterekre nem volt játékos a közelében. Az eset hatalmas vihart kavart a dél-amerikai sajtóban, s több, mint félmillióan voltak kíváncsiak a YouTube videómegosztó portálon elhelyezett kapcsolódó videóra. Nézze meg Ön is!

Libertadores Kupa: a Liga de Quito már ott van a döntőben 2008. június 4. 09:07 Elsőként az Liga de Quito került be a labdarúgó Libertadores Kupa döntőjébe. Az ecuadori csapat az elődöntő első mérkőzősén, Mexikóban 1-1-es döntetlent játszott az Americával, a visszavágón pedig nem esett találat, így az idegenben lőtt gólt döntött.

Cabanas közellenség lett Brazíliában 2008. május 16. 11:25 Biztosra vehető, hogy a brazil Santos szurkolói nem állítanak szobrot Salvador Cabanasnak. A labdarúgó Libertadores-kupa negyeddöntőjének első összecsapásán ugyanis a paraguayi támadó duplájával nyert otthon 2-0-ra a mexikói América. A játéknap másik találkozóján sem az argentin San Lorenzo, sem pedig az ecuadori Quito nem szerzett előnyt, kettejük kilencven perce 1-1-es döntetlennel zárult.