KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ABU-DZABI NAGYDÍJA"
Hamilton: Ezt neked nyertem, anya! 2011. november 14. 14:32 A brit sajtó ismét Lewis Hamilton lábai előtt hever, miután pályafutása egyik legjobb produkciójával ünnepelte édesanyja születésnapját vasárnap. A 2008-as világbajnok reméli, új idők új szelei fújnak a siker után, hiszen az utóbbi időben csak ütközései, nyilatkozatháborúi és magánéleti gondjai miatt került az érdeklődés középpontjába.

Vettel kiesett, Lewis Hamilton győzött! 2011. november 13. 15:40 Hiába nyerte meg a három szabadedzést és verte meg simán a teljes mezőnyt a két McLaren, az időmérőn Sebastian Vettel szerezte meg az első helyet a Formula-1-es Abu-Dzabi Nagydíjon. A címvédő, kétszeres világbajnok mögött Lewis Hamilton és Jenson Button zárt. Vettel azonban vasárnap a rajt után defektet kapott, gyorsan kiesett, így Lewis Hamilton szinte rajt-cél győzelmet aratott Fernando Alonso és Jenson Button előtt.

Hoppon maradt a McLaren, Vettel az élen 2011. november 12. 14:57 Hiába nyerte meg a három szabadedzést és verte meg simán a teljes mezőnyt a két McLaren, az időmérőn Sebastian Vettel szerezte meg az első helyet a Formula-1-es Abu-Dzabi Nagydíjon. A címvédő, kétszeres világbajnok mögött Lewis Hamilton és Jenson Button zárt.

Hamilton viszi a prímet az időmérő előtt 2011. november 12. 11:59 A harmadik szabadedzést is a McLaren nyerte a Formula-1-es Abu-Dzabi Nagydíjon, helyi idő szerint szombat délután Lewis Hamilton elsőként a héten 1:39-en belülre kerülve volt a leggyorsabb, megelőzve Sebastian Vettelt és Mark Webbert.

Vettel kicsúszott, de ez csak jó előjel 2011. november 11. 15:30 Először 1:40-en belüli időket futva Lewis Hamilton és mclarenes csapattársa, Jenson Button volt a leggyorsabb a Formula-1-es Abu-Dzabi Nagydíj 2. szabadedzésén. Az utolsó fél óra folyamán Sebastian Vettel és Fernando Alonso is a gumifalba csúszott.

Beragadt a világbajnok Abu-Dzabiban 2011. november 11. 12:46 A világbajnoki címét matematikailag már bebiztosított Sebastian Vettel csak negyedikként végzett a Formula-1-es Abu-Dzabi Nagydíj pénteki első szabadedzésén. A mclarenes Jenson Button futotta a leggyorsabb köridőt, csapattársa, Lewis Hamilton harmadik lett. Kettejük közé Mark Webber furakodott be. A Ferrari egy ötödik (Fernando Alonso) és egy hatodik (Felipe Massa) helyet csípett meg. A második szabadedzést magyar idő szerint 14 órakor kezdik. Friss hír, hogy mind az 50 ezer belépő elkelt a vasárnapi futamra.

F1: sztárparádé az Abu-Dzabi GP partiján 2011. szeptember 28. 10:40 Nem csak a sportkedvelőket szolgálják ki az idei F1-es szezon utolsó előtti futamán: az Abu-Dzabi Nagydíj időmérő edzésének estéjén a rock- és a popzene kultikus előadói szórakoztatják majd a nézőket. A belépéshez csak a versenyre érvényes jegy szükséges, gyakorlatilag ingyenes lesz számukra a buli!

Massa legyőzte Vettelt a Pirelli-teszten 2010. november 19. 14:34 Öt nappal az évzáró verseny után ismét autóba ültek a száguldó cirkusz képviselői: az F-1-es tapasztalatokkal nem rendelkező pilóták két napos gyakorlása után pénteken már az ászok egy része is kipróbálta a Pirelli-gumikat. Az olasz cég „termékei” a következő szezontól váltják a Bridgestone-t, ezért van szükség a mostani tesztelésre. Némi meglepetésre az idén ritkán remeklő Felipe Massa legyőzte a friss világbajnok Sebastian Vettelt, a harmadik helyet a mclarenes Gary Paffett szerezte meg.

Vettel: Mit is kell mondani ilyenkor... 2010. november 14. 18:41 Elképesztően izgalmas futam után a szezon hajrájának legjobbja, Sebastian Vettel diadalmaskodott a 61. Formula-1-es világbajnokság Abu-Dzabi Nagydíján, ezzel meg is nyerte a pontversenyt. Minden idők legfiatalabb világbajnoka mögött Lewis Hamilton és Jenson Button lett még dobogós, a záró futamra éllovasként érkező Fernando Alonso csak a hetedik lett, így 4 ponttal kikapott a Red Bull német klasszisától. Érdekesség, hogy az új világbajnok először, de a lehető legjobb pillanatban került az összetett verseny élére.

Alonso-dráma, Seba Vettel a világbajnok! 2010. november 14. 15:45 Elképesztően izgalmas futam után a szezon hajrájának legjobbja, Sebastian Vettel diadalmaskodott a 61. Formula-1-es világbajnokság Abu-Dzabi Nagydíján, ezzel meg is nyerte a pontversenyt. Minden idők legfiatalabb világbajnoka mögött Lewis Hamilton és Jenson Button lett még dobogós, a záró futamra éllovasként érkező Fernando Alonso csak a hetedik lett, így 4 ponttal kikapott a Red Bull német klasszisától. Érdekesség, hogy az új világbajnok először, de a lehető legjobb pillanatban került az összetett verseny élére.