Vízilabda, Magyar Kupa: az Eger győzelmével már továbbjutott

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 20. 15:05
A vízilabda Magyar Kupa selejtezőjének pécsi állomásán a szombati első mérkőzésen a Pécs óriási hajrával hozta csak a döntetlent a BVSC ellen, 9-9 lett a vége. A folytatásban az Eger simán, 19-8 verte a székesfehérváriakat, ezzel már továbbjutott. A másik helyről az esti mérkőzések döntenek.

VÍZILABDA FÉRFI MAGYAR KUPA, D-CSOPRT, 2. MÉRKŐZÉSEKM
BVSC – Pécsi Vízmű PVSK-Füszért 9-9 (3-2, 2-2, 3-0, 1-5)
Gólszerzők: Hopkins 2, Simon A. 2, Pecz 1, Szűcs L.1, Kriszt 1, Ambrus F. 1, Galambos 1, illetve Bereczki 3, Czigány 1, Kovács G. 1, Heinrich 1, Kollár 1, Lukács G. 1, Bóbis 1.
Androbau-Fehérvár PSE – ZF Eger 8-19 (2-5, 2-6, 3-3, 1-5)
Gólszerzők: Hesz 4, Hegedűs I. 1, Lázár 1, Szabó T. 1, Deme 1, illetve Bárány 4, Háray 3, Feltham 3, Erdélyi 2, Varga II Zs. 2, Chilkó 2, Decker Á. 1, Binder 1, Sántai 1.

Szombaton, délidőben folytatódtak a vízilabda férfi Magyar Kupa küzdelmei Pécsett, a D-csoportban. A BVSC a második forduló harmadik negyedében, biztos győztesnek tűnt, de az utolsó nyolc percben a Pécs mindent megpróbált annak érdekében, hogy fordítson, végül azonban döntetlent hozott a találkozó.

A második összecsapáson az egriek az esélyeshez méltóan szerepeltek. Simán nyertek, ezzel, az esti harmadik találkozójuk eredményétől függetlenül már továbbjutott Gerendás György együttese, az egyenes kiseséses szakaszba.