Szerző: shLétrehozva: 2008. május 9. 21:12
A TEVA Vasas Plaket együttese alulmaradt a Jug Dubrovnikkal szemben, miután 11-6-ra vesztett Barcelonában a horvátok ellen a férfi vízilabda Euroliga péntek esti elődöntőjében. Szombaton így a bronzmeccsel kénytelenek folytatni a küzdelmet a budapestiek. A 14 kiállítást is elszenvedő Vasasnak ezen az estén, meglehetősen véleményes bíráskodás mellett nem volt esélye.

TEVA-Vasas PlaketJug Dubrovnik 6–11 (0–2, 2–3, 2–3, 2–3)
Helyszín: Barcelona, Montjuic Municipal.
V: Borrel (spanyol), Margeta (szlovén)
VASAS: Nagy V. – Steinmetz B., Varga Dániel, Varga Dénes (2), Steinmetz Á., Mátyás, (3), Kovács R. Csere: Takács B., Heinrich (1), Tóth M., Katonás, Höna.
JUG: Vican – Jokovic (3), Pecotic, Markovic, Dobud, Buslje (1), Obradovic (1), Csere: Boskovic (1), Hrosik, Smodlaka (1), I. Sukno (1), S. Sukno (3).

Hatalmas szélben, sötét viharfelhőkkel az égen kezdődött meg péntek este a Montjuic-hegyen a férfi Euroliga második elődöntője.

Hosszú percekig nem akart megszületni az első gól, míg a horvátok csak kapufáig jutottak, addig a magyarok csak szabálytalan gólig. Kevesebb, mint három minutummal a negyed vége előtt aztán Jokovic nem kegyelmezett, a harmadik előnyét már kihasználta a Jug.

A játékrész vége sem alakult túl szerencsésen az angyalföldiek szempontjából: Obradovic magyar kiállítást követően, három másodperccel a vége előtt meg tudta duplázni a horvát előnyt (0-2).

A második negyed elején sem találtak fogást ellenfelükön az angyalföldiek, de már ekkor feltűnt, hogy a meccs nem a bírók objektivitásáról lesz emlékezetes. Smodlaka először centerből csavart a magyar kapuba 0-3-ra alkítva az állást, majd újabb dubrovniki fór: Mátyás kiállítását követően Boskovic bombája már-már padlóra küldte a Vasast 0-4-nél.

Földi László időt kért, aminek lett is foganatja. Henrich Dávid gólja, majd Nagy Viktor védései önbizalmat adtak a budapestieknek, Mátyás remek pattintása után aztán már csak kettő gól volt a különbség. Ivan Sukno valósággal leutánozta azonban Mátyás mozdulatát a túloldalon, beállítva a 2-5-s félidei eredményt.

A szünet után magára talált a Vasas, és feljött egy gólra. Előbb Varga Dénes mattolta a kapust ajtó-ablak helyzetben, majd Mátyás-lóbát követően az átlövő második gólja következett.

Amikor pedig már a döntetlenért rohamozhatott volna a Vasas, hogy-hogy nem futószalagon jöttek a Jug-fórok. Sorrendben Jokovic, Buslje, és Sandro Sukno szerzett gólt előnyből, ezzel gyakorlatilag eldöntve a meccset a harmadik etap végére (4-8).

A végjátékban derekasan küzdött a Vasas, de hiába érkezett Varga Dénes második és Mátyás harmadik találata, rendre tudtak válaszolni a vendégek. A kegyelemdöfést Jokovic adta meg a végére elkedvetlenedő magyarok ellen, beállítva a 6-11-es végeredményt.

FÖLDI LÁSZLÓ NYILATKOZATA A MÉRKŐZÉS UTÁN:
"Az elején 4-0-ra elhúzott az ellenfél, és a hátrány után futottunk az egész mérkőzésen. Fel is tudtunk jönni 5-4-re, de rengeteg energiát kellett mozgósítanunk ehhez, s ez az energia hiányzott a végén. A számos emberhátrány is sokat kivett belőlünk, mindemellett jóval pontatlanabbul játszottunk, mint szoktunk mind védekezésben, mind támadásban, és ennek következményeként kaptunk ki viszonylag simán. Azért lett ilyen nagy a különbség, mert muszáj volt kockázatot vállalni. A kidolgozott helyzeteket kihagytuk és azt a Dubronvik megbüntette, ezen a szinten ez természetes. Készülünk a holnapi mérkőzésre és megpróbáljuk a Mladostot megverni egy sokkal de sokkal pontosabb játékkal" - mondta a tréner az MTI-nek.