Tenisz, Peking: David Ferrer kiesett, Andy Roddick továbbment

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 25. 14:34
Tovább folytatódik David Ferrer hónapok óta tartó vesszőfutása, hiszen szerdán Pekingben szenvedett sima vereséget az izraeli Dudi Selától az 524 ezer dollár összdíjazású tenisztorna második fordulójában. Könnyedén győzött Andy Roddick, aki régi riválisával Juan Carlos Ferreróval találkozik a következő fordulóban.

Gyengélkedik a Davis-kupában a hétvégén hősies diadalt arató David Ferrer Pekingben is, már első mérkőzésén búcsúzni kényszerült. A spanyol az elmúlt hat tornája során mindössze egyszer jutott a legjobb négy közé, Wimbledonban és a US Openen a harmadik körben kiesett, az olimpián már nyitómeccsét elbukta.

Ezúttal az izraeil Sela verte a kínai fővárosban első helyen kiemelt Ferrert, aki a következő körben ismét egy spanyollal, Tommy Robredóval mérkőzik. Nem okozott gondot ugyanakkor a továbbjutás Andy Roddicknak, aki nem erőltette meg magát honfitársa Brendan Evans ellen, 57 perc alatt 6:4, 6:3-ra győzött.