Radwanska a padlóról állt fel

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 30. 19:05
A tizennegyedik helyen kiemelt Agnieszka Radwanska a döntő szettben 4:2-es hátrányból jutott tovább az angol nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében. A lengyel kiválóság a negyedikként rangsorolt Szvetlana Kuznyecovát ejtette ki. Jelena Gyementyjeva könnyedén nyert.

Az első szettben Radwanska vezetett 4:3-ra, amikor a harmadik bréklabdájához jutott a játékban. Ekkor orosz ellenfelének fonákja a hálóban landolt, így a lengyel került lépéselőnybe.

Ezután Kuznyecova rögtön visszajött a játszmába, de csupán néhány percre, hiszen semmire vesztette el a szerváit, és el is bukta az első felvonást.

A második szettben mintha egy másik mérkőzés zajlott volna a pályán, hiszen a negyedik helyen kiemelt klasszis brékkel kezdte a felvonást, majd el is húzott 4:0-ra. Az orosz kiválóság ezután 6:1-re hozta a játszmát és kiegyenlített.

A döntő felvonásra is úgy tűnt, hogy megmarad Kuznyecova fölénye, és lendületből nyer, de mégsem így történt. Az orosz 4:2-re vezetett, amikor egy egyszerűnek tűnő tenyerest hibázott, így Radwanska előbb visszajött a meccsbe, majd ki is egyenlített.

A végén már nem tudott megújulni a papírforma szerint esélyesebb Kuznyecova. A lengyel versenyző újra brékelt, majd 6:5-ös vezetésnél 40-40 volt az állás, amikor az orosz kétszer is a hálóba ütött, így Radwanska jutott a legjobb nyolc közé.

Ennél sokkal simább meccsen kvalifikálta magát a negyeddöntőbe Jelena Gyementyjeva. Az ötödik helyen kiemelt orosz két nagyon sima játszmában 6:2, 6:1-gyel verte ki a tizennyolcadikként rangsorolt Shahar Peert.

Gyementyjeva a legjobb nyolc között honfitársával, Nagyja Petrovával mérkőzik, míg Radwanska Serena Williams ellen lép pályára.