Nem folytatódott Fucsovics kínai meséje

Szerző: SportHíradóLétrehozva: 2013. május 7. 06:54
Fucsovics Márton vasárnap legyőzte a brit James Wardot egy kínai, salakos Challenger döntőjében, de két nappal később, a kővetkező állomáson, már keménypályán 3:6, 7:5, 6:3-mal a londoni legény visszavágott. Lehetne azon elmélkedni, hogy melyik volt a fontosabb mérkőzés, de nincs sok értelme. A teniszezőknél hihetetlen ritka, hogy két játékos, két nap alatt, kétszer találkozzon a pályán – ráadásul különböző versenyen és más borításon. A kunmingi, 125 000 dolláros viadalon Fucsovics Márton az előző heti eredményének köszönhetően indulhatott a főtábláról (ranglistahelyezése alapján selejtezőt kellett volna játszania). A második összecsapáson is a harmadik szettre maradt a döntés, de ezúttal a rutinosabb angol jobban bírta a hajrát. Mindegyik játszmában egyetlen brék kellett a sikerhez. A meccs kulcsa az lehetett, hogy a második szettben Fucsovics a három fogadóelőnyéből egyet sem tudott értékesíteni (Ward kettőből egyet) és a folytatásban már nem is volt bréklabdája.