Megfuttatta a hazai tini Rafael Nadalt

Szerző: shLétrehozva: 2011. január 22. 13:42
Rafael Nadal (1.) jutott utolsóként a legjobb 16 közé az Australian Openen. A világelső a vártnál sokkal nehezebben állította meg az utolsó hazai reménységet, Bernand Tomicot csak 6:2, 7:5, 6:3-ra tudta legyőzni. Kiesett a ciprusi Markosz Bagdatisz (21.), aki az osztrák Jürgen Melzer (11.) ellen adta fel találkozóját 7:6, 1:6, 2:6, 3:4-es állásnál. Nincs már versenyben ausztrál és francia sem Melbourne-ben, a hazaiak nagy bánatára a végső győzelemre is esélyes Samantha Stosur (5.) nem bírt a cseh Petra Kvitovával (25.), 7:6, 6:3-ra kapott ki. Részletek később...

Évek óta beszélnek egy tehetségről, Bernard Tomicról Ausztráliában, aki szombaton a Rod Laver arénában ország-világ előtt megmutathatta mire képes a világ legjobbja, Rafael Nadal ellen. Teher volt bőven a vállán, hiszen a zsúfolt centerpályán 15 ezren vártak rá, ráadásul miután az összes auszi elvérzett, csak benne bízhattak a hazaiak. A 18 éves tini nem riadt meg a körülményektől és bizonyította nagy jövő áll előtte.

Kihasználta, hogy a spanyolnak nem ment ezen a napon, és bár az eredményből nem látszik, kőkemény, két és fél órás csatára kényszerítette riválisát. Az elején Tomic nem találta az ellenszert a 2009-es bajnok erejére, így hamar elúszott számára a nyitószett, de aztán jött a fordulat! A második felvonásban akárhogy ágyúzott a mallorcai hátulról, a labdák csak visszajöttek, az eredményjelző pedig gyorsan 4-0-t mutatott az ausztrál javára.

Persze az addig szokatlanul sokat hibázó Nadal nem hiába a világ legjobbja, rákapcsolt és egy csapásra kiegyenlített, majd lényegében az ifjú titán minden reményét szertefoszlatta, amikor a 11. játékban brékelt és behúzta a játszmát. Ezek után úgy tűnt, a harmadik szett csak sétagalopp lesz a világelsőnek, ám annak ellenére, hogy korán elvette az ausztrál szerváját hosszú labdamenetekben jó 50 percen át küzdött, mire megnyerte a mérkőzést.

„Ennél több kell, ha a negyeddöntőbe akarok jutni, nem tudtam lelőni őt a pályáról" – dadogta Nadal tört angoljával a pályán adott interjújában Jim Couriernek, elismerve, hogy ezen a mérkőzésen messze volt legjobbjától. Következő ellenfele egyébként a több mint négy és fél órás csatát követően győző Marin Cilic lesz, aki tavaly az elődöntőig jutott Melbourne-ben.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (25 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ:
Rafael Nadal (spanyol, 1.)- Bernard Tomic (ausztrál) 6:2, 7:5, 6:3
Marin Cilic (horvát, 15.)- John Isner (amerikai, 20.) 4:6, 6:2, 6:7 (5-7). 7:6 (7-3), 9:7
Milos Raonic (kanadai, sel.)- Mihail Juzsnij (orosz, 10.) 6:4, 7:5, 4:6, 6:4
David Ferrer (spanyol, 7.)- Richard Berankis (litván) 6:2, 6:2, 6:1
Robin Söderling (svéd, 4.)- Jan Hernych (cseh, sel.) 6:3, 6:1, 6:4
Alekszandr Dolgopolov (ukrán)- Jo-Wilfried Tsonga (francia, 13.) 3:6, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1
Jürgen Melzer (osztrák, 11.)- Markosz Bagdatisz (ciprusi, 21.) 6:7, 6:1, 6:2, 4:3-nál Bagdatisz feladta
Andy Murray (brit, 5.)- Guillermo Garcia-Lopez (argentin, 32.) 6:1, 6:1, 6:2