KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "RAFAEL NADAL"
Nadal negyeddöntős, ausztrál tinihős 2015. január 25. 13:12 A 2009-es bajnok és tavaly döntős Rafael Nadal magabiztos győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe vasárnap a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Federer és Nadal nyert, Gulbis bukott 2015. január 19. 14:18 A négyszeres bajnok Roger Federer a tajvani Lu Jen-Hszunt, a második helyen kiemelt Sarapova a horvát Petra Marticot búcsúztatta a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában. Rafa Nadal a fehérorosz Mihail Juzsnijon jutott túl. A kiemeltek közül kiesett többek között Gulbis, Robredo, illetve Ivanovics, Kerber, Kuznyecova, Lisicki.

Nadal kizúgott Pekingben 2014. október 3. 23:17 Csak két kört tudott sikeresen abszolválni a világranglistán második Rafa Nadal a pekingi China Openen, a negyeddöntőben ugyanis alulmaradt a selejtezőből indult Martin Klizannal szemben a pénteki játéknapon (6:7, 6:4, 6:3-ra nyert a szlovák). Az elődöntőben Djokovics-Murray és Klizan-Berdych párharcokat rendeznek az 500-as tornán.

Sporttörténelmet írt a salakkirály 2014. június 8. 18:51 Rafael Nadal az első ember a sporttörténelemben, aki kilencszer nyert meg egy Grand Slam-tornát egyéniben. A mallorcai 2005 óta csupán egy meccsen adta meg magát a Roland Garroson (2009, vs Söderling negyeddöntő), ettől eltekintve verhetetlennek bizonyult. Vasárnap délután szetthátrányból tudott döntőt nyerni Novak Djokovics ellen (korábban egyszer sem bukott el így pályafutása során a szerb). Nadal beérte Pete Samprast a GS-győztesek összesített rangsorában, három trófeálva vezet előtt Roger Federer.

Monte Carlo: hazaküldték a salakkirályt! 2014. április 18. 15:46 Már a negyeddöntőben kiejtették a nyolcszoros bajnok Rafa Nadalt, a salakkirályt a Monte Carló-i Mastersen, a pénteki játéknapon! David Ferrer mindössze a negyedik teniszező, aki két meccset is tudott nyerni ezen a borításon a mallorcai világsztár ellen. Nadal 2005 és 2012 között verhetetlen volt itt, tavaly a döntőben maradt alul Novak Djokoviccsal szemben. Legutóbb tinédzserként fordult elő vele, hogy nem jutott a legjobb négy közé Monacóban.

Nadal már egy szett után továbblépett 2014. január 14. 14:09 A világelső spanyol Rafael Nadal csak egy szettet játszott, mivel a hazai közönségkedvenc Bernard Tomic combsérülés miatt feladta mérkőzésüket kedden az ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

Bekezdett 2014-ben Rafa Nadal 2014. január 4. 20:28 Először fordul elő Rafa Nadallal, hogy tornagyőzelemmel kezdi az évet. Dohában gyűjtötte be a serleget a spanyol világelső (első alkalommal pályafutása során), aki a remek formában lévő Gael Monfils-t múlta felül a szombati döntőben, kemény pályán. Ezúttal sem úszta meg szettveszteség nélkül a mallorcai, de az első és a harmadik felvonásban szinte leiskolázta a francia showmant.

"Nadalt többet látom, mint anyámat" 2013. november 12. 10:10 Hétfőn este Novak Djokovics pályafutása során 39. alkalommal találkozott Rafael Nadallal, aki 2013-ban csak az év végén taszította le őt a világranglista éléről. A szerb a londoni ATP-világbajnokság döntőjében két szettben verte meg spanyol riválisát, így az idei mérlegük egymás ellen 3-3, összesen pedig 22-17 Nadalnak. A győztes szerint sokat fogják látni egymást a közeljövőben is.

Nadal először lehet világbajnok 2013. november 10. 17:12 Túl sokat hibázott Roger Federer, így nem volt igazi esélye megakadályozni Rafa Nadal továbbjutását a 2013-as ATP-világbajnokság vasárnapi, első elődöntőjében, a londoni O2 Arenában. A mallorcai csak másodszorra tudta kiszerválni az első szettet, a folytatásban már nem hagyott kétséget afelől, ki lesz a nyertes.

Nadal győzelmével 4-ből 3 megvan 2013. november 8. 23:24 Rafael Nadal három játszmában legyőzte Tomás Berdychet a 2013-as ATP World Tour Finals (ATP-vb) A-csoportjának utolsó körében, így nemcsak ő jutott az elődöntőbe, hanem magával húzta a svájci Stanislas Wawrinkát is. Már csak egy teniszező juthat a négy közé.