Kiefer sérülése miatt nyert Szlovákia

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 8. 08:13
A csoportmérkőzések utolsó körét rendezték Perthben zajló Hopman Kupán, a teniszezők nemhivatalos vegyescsapat világbajnokságán.

Az A-csoportban a Szlovákia-Németország találkozó döntött a csoportelsőségről és a fináléba jutásról a két csapat között. A női egyesben Cibolkova két játszmában győzte le Lisickit, majd a továbbjutás a férfi egyesben elég gyorsan, gyakorlatilag a negyedik játékot követően eldőlt, mert a német Nicolas Kiefer 3:1-es vezetésénél megsérült (kifordult a bokája), így kénytelen volt feladni a találkozót. Ezzel nem csak egyesbeli ellenfele, Dominik Hrbaty, hanem a vegyespárosuk is győzött, azaz 3-0 lett a javukra.

A csoport másik találkozóján a két nyeretlen, a címvédő amerikai és a házigazda ausztrál csapat találkozott. Blake két játszmában legyőzte Hewittot, míg Dellacqua ugyancsak kettőben Shaughnessyt, így az egyesek után 1-1- volt az állás. A párosban az első játszmát az amerikaiak, a másodikat az hazaiak nyerték, a mindent eldöntő tie breakben viszont az amerikaiak voltak jobbak, így ők végeztek a csoport harmadik helyén.

A B-csoportban később Oroszország-Franciaország és Olaszország-Tajvan mérkőzéseket rendeznek.