Isner nagy fordítása Rómában

Szerző: SHLétrehozva: 2012. május 15. 09:43
A világranglista tizedik helyén álló John Isner a római salakpályás verseny első fordulójában már 6:2, 5:3-es hátrányban állt a német Philipp Kohlschreiber ellen, de innen fordítva húzta be a meccset.

Még egy óra sem telt el a meccsből, és Philipp Kohlschreiber 6:2, 5:4-es vezetésnél már a meccsért adogathatott, amikor ellenfele váratlanul meszerezte első bréklabdáit a meccsen.

A német az elsőt ugyan hárította, a másodikat azonban már nem.  Isner pedig kihasználta a lélektani előnyt, egyre keményebben adta vissza a labdákat, bátrabb lett, és egyre többet ment be a hálóhoz, majd hosszabbításban meg is nyerte (7-3) a második szettet.

Az idei Davis Kupában már Roger Federert és Jo-Wilfried Tsongát is legyőző Isner a döntő szettben kétszer is elvette ellenfele adogatását, és sima 6:2-re nyerte a harmadik játszmát. A meccs 1 óra 38 percig tartott.

A 27 éves amerikai teniszező a második körben az olaszok legjobbjával, Andreas Seppivel találkozik majd, aki egy győztes salakpályás versenyen van túl Belgrádban.