Elmaradt a Czink-bravúr Kanadában

Szerző: shLétrehozva: 2011. szeptember 16. 14:38
Két és fél órás, fordulatos mérkőzésen kapott ki az első kiemelt Daniela Hantuchovától Czink Melinda a 220 ezer dollár összdíjazású, québeci keménypályás Grand Prix nyolcaddöntőjében. Csomagolhat Kanadában a magyar lány , aki párosban a negyeddöntőben szállt ki a küzdelemből.

Czinktől bravúr lett volna a siker, hiszen jelenleg csak a ranglista 155. helyezetje, ugyanakkor szép emlékek fűzték ehhez a helyszínhez, hiszen 2009-ben ő lett a bajnok Québecben. Egyszer találkozott már a szlovák lánnyal, 2006-ban Balin, ahol 7:5, 6:2-re a balkezes magyar nyert.

Hantuchová hét éve nem játszott ezen a pályán, mégis ő kezdett jobban, 3-0-ra is vezetett, de végül egy óra alatt, rövidítésben felülmúlta Czink az első játszmában.

A folytatásban egy brék elég volt a jelenleg a 25. helyen álló szlováknak, hogy egyenlítsen szetthátrányból, s a döntő játszmában is ő diktált, negyedik meccslabdáját értékesítve jutott negyeddöntőbe, ahol az új-zélandi Marina Erakovic lesz az elenfele.

Czink 30 WTA ponttal lett gazdagabb ezúttal, amivel mintegy 10 helyet jön majd előre a világranglistán.

A magyar lány korábban  - Andrea Hlavackovával az oldalán - a negyeddöntőben búcsúzott a páros versenyben.