Négy szettes csatában győzött a bajnok

Szerző: shLétrehozva: 2008. november 1. 16:56
A vártnál nehezebben győzött Kaposváron a bajnok. A női röplabda élvonal szombati mérkőzésén a Vasas Opus Via még elvesztette az első szettet a BITT otthonában, aztán fokozatosan játékba lendült, és végül 3:1 arányban nyert.

NŐI RÖPLABDA NB I, EREDMÉNY:
BITT KAPOSVÁR – VASAS OPUS VIA ÓBUDA 1:3 (22, -20, -13, -14)
Kaposvár, 100 néző. V.: Nagy L., Szabó F
BITT: Ihász, Rák 7, Serák 12, Czmerk 9, Kondor G. 7, Kondor T. 9. Csere: Csitári (libero), Dzunics 7, Horváth Zs. Vezetőedző: Mészáros Péter
VASAS: Kötél Zs. 3, Németh 10, Farkas 13, Kapuvári 15, Nagyné 19, Czakó 12. Csere: Porubek, Milovits 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:0, 8:2, 9:5, 10:10, 11:12, 14:13, 14:16,18:18, 21:19, 23:20, 24:22, 25:22. II. játszma: 3:1, 6:5, 7:8, 12:12, 14:12, 17:13, 18:14, 19:19, 19:24. III. játszma: 0:2, 3:3, 7:8, 10:10, 11:16, 12:16, 12:19, 12:24. IV. játszma: 0:6, 2:8, 5:15, 9:20, 13:23.

A négy forduló után nyeretlen kaposvári együttes bátran kezdett a bajnok ellen, és az első technikai szünetben már 8-2-re vezetett. A fővárosiak lassan, de biztosan játékba lendültek, és néhány perc alatt ledolgozták hátrányukat. A folytatásban fej-fej mellett haladt a két csapat, a végjáték viszont a házigazdáké volt. A BITT Rák Rebeka pontjával 25-22-re nyert.

A második szett is izgalmasan alakalt, és a nézők közben hosszú, látványos labdamenetek végén tapsolhattak. A fiatal kaposváriak hiába vezettek már 18-14-re, a végén fordított a Vasas.

A térfélcsere után eleinte a vendégek jártak előrébb a pontgyűjtésben, majd a csereként beállt Dzunics pontjaival egyenlített a BITT. A Vasas ezután jobban összpontosított, és a hatásos nyitások, valamint a kemény ütések meghozták a biztos szakaszsikert. Az egyoldalú küzdelem végére Nagyné Mátrai Veronika ütése tett pontot.

A negyedik játszmát 6-0-s rohammal kezdte Jókay Zoltán csapata, a kaposváriak erejéből ekkor már csak néhány felvillanásra futotta. A győztes pontot a fiatal Milovits Júlia könyvelhette el.

Mészáros Péter: - Összességében elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel. Voltak olyan elemei a mérkőzésnek, ami erőt adhat a folytatásra.
Jókay Zoltán: - Nagyon sokszínű a csapatom, de ma sajnos a gyengébb oldalunkat mutattuk meg. Sok hibával játszottunk.