A kubaiak reggeli mérkőzésükön magabiztosan jutottak a legjobb négy közé a női tornán, nem sokkal később pedig a másik száz százalékos csapat is pályára lépett Pekingben.
Brazília egy olyan csoportból lépett tovább szettveszteség (!) nélkül, veretlenül, amelynek tagja volt a 2006-os világbajnok orosz válogatott és a tavaly az Európa-bajnokságon aranyérmes olaszok is.
Ezzel szemben a japánok három vereséggel, mindössze hét szett megnyerésével szerezték meg a negyedik helyet az A jelű hatosban, győzelmükre így minimális esély mutatkozott, már egy játszma elcsenése is nagy bravúrral ért volna fel.
Az első játszma is eszerint alakult, ugyan 3:3-ig fej-fej mellett haladtak a felek, ám a következő nyolc pontot a brazilok szerezték és hamar fölényes vezetésre tettek szert. A folytatásban a különbség stabilizálódott, végül 13 pontos előnnyel húzta be a játszmát.
A japánok reményei hamar szertefoszlottak a második szettben is, a dél-amerikaiak percek alatt 6:2-re vezettek, igaz hamarosan a teltházas Sportcsarnok legnagyobb örömére a japánok felküzdötték magukat és 12:11-nél egy pontra zárkóztak fel.
A brazilok igyekeztek előnyük növelésére, erre viszont csak a játszma végső fázisában került sor igaz a japánoknak esélye sem volt az egyenlítésre.
A két szettes előny tudatában elkényelmesedett a Jose Roberto Guimaraes vezette brazil együttes és Japán diktálta a tempót a harmadikban. Húsz labdamenetet követően 11-9-re vezettek az ázsiaiak, ekkor azonban magasabb sebességre kapcsolt ellenfelük és öt pontot nyert zsinórban, Fabiana Claudino vezetésével és eldőlni látszott a negyeddöntő.
A japánok képtelenek voltak a pontszerzésre ellenfelük pedig már kilenc ponttal vezetett és csak az volt a kérdés mikor húzza be a szettet, egyben a mérkőzést is.
Fabiana Claudino lecsapását képtelenek voltak hárítani a japánok, ezzel Brazília az athéni teljesítményét megismételve bejutott a legjobb négy közé, ugyanakkor jelenlegi formájukat elnézve a végső győzelemre is esélyesként folytatják a tornát.