Román öröm a nyeretlenek csatájában

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 8. 13:56
Újabb vereséget szenvedett az orosz férfi vízilabda-válogatott a Malagában zajló Európa-bajnokságon. Ezúttal 14-10-re kaptak ki a román alakulattól az egypontosok küzdelmében, s végeztek ezzel az utolsó helyen a B csoportban.

Hiába dominált és vezetett a félidőben két góllal az orosz nemzeti válogatott, az Európa-bajnokságon továbbra sem találják azt a bizonyos fonalat Vjacseszlav Szobcsenko tanítványai.

Pedig végre valahára a gólgépezet is beindult, s úgy tűnt, Alexej Agarkov vezetésével meglehet az első győzelmük. Aztán a nagyszünet az ellenfélnek tett jót, mit jót, nagyon jót, ezzel pedig el is szálltak a szbornaja reményei.

Cosmin Radu ellenállhatatlan volt a maga öt góljával, a románok féltucatot szórtak a harmadik negyedben, s a maguk javára billentették a mérleg nyelvét. A végén még rátettek egy lapáttal, így győzelmük tulajdonképpen megérdemeltnek mondható.

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, FÉRFIAK, B CSOPORT, 5. (ZÁRÓ) FORDULÓ:
OROSZORSZÁG – ROMÁNIA 10-14 (4-3, 4-3, 1-6, 1-2)
Vezették: Luko Vuletic (horvát), Nikolaosz Sztravopulosz (görög)
OROSZORSZÁG: Davitasvili – Katkov, Jurcsik 2, Rizsof-Alejnyicsev 2, Zseltovakij, Mokijenko, Halturin, Fatakutgyinov, Sztepanjuk 2, Visnyakov 1, Asajev 1, Agarkov 2, Ivanov. Szövetségi kapitány: Vjacseszlav Szobcsenko.
ROMÁNIA: Nenciu - Radu 5, Ridzyk, Ghiban, Iosep 3, Busila, Dunca, Negrean, Andrei Dina 1, Georgescu 3, Matei 1, Kádár 1, Dinu. Szövetségi kapitány: Corneliu Rusu

CSOPORTÁLLÁS:
1. Olaszország 12p. 47-24 (4) 2. Szerbia 10p. 57-23 (4) 3. Németország 9p. 39-42 (5) 4. Románia 4p. 37-46 (5) 5. Macedónia 4p. 35-56 (5) 6. Oroszország 1p. 35-59 (5)