Vereség: Lovas nem fordított 0-3-ról

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 19. 14:42
Lovas Petra 4-2-es vereséget szenvedett Eva Odorovától az asztalitenisztorna első fordulójában a pekingi olimpián. A szlovák játékos már 3-0-ra is vezetett, a végén azonban a szerencsére is szüksége volt. A találkozó 45 percig tartott.

Jakab János délelőtti bravúrja és 4-3-as sikere után újabb győzelmet vártunk, hiszen a 28 éves ellenfél eddigi legjobb eredménye a 2005-os Európa-bajnokságon csapatban megszerzett 5. hely volt. Lovas pedig tavaly tagja volt az Eb-n aranyérmes együttesnek, idén ötödik helyet ünnepelhetett a világbajnokságon.

A magyar klasszis jól is kezdett, 5-1-re elhúzott, ekkor úgy tűnt, formalitás lesz a folytatás. Sajnos nem így történt, a rivális összeszedte magát, fokozatosan javult, ennek köszönhetően egyenlített, majd 11-9-re meg is nyerte a nyitó felvonást.

Ez érezhetően megzavarta Lovast, mással nehéz magyarázni, hogy a második játszmában végig futott az eredmény után, de esélye nem volt a fordításra. Odorova 4-2 után fokozatosan növelte előnyét, ezt a szettet 11-6-ra hozta.

A harmadik játszmában már nagy fölénybe volt a szlovákiai ellenfél, simán, 4-re nyert, már 3-0-ra vezetett. Egyre közelebb került a továbbjutáshoz, de szerencsére ezután a magyar játékos pillanatai következtek.

Lovas Petra magabiztos produkcióval, 8-ra nyerte a negyedik felvonást, ezzel szépített. A következő felvonásban is csak nyolc labdamenetet vesztett, tovább kapaszkodott. Reméltük, megismételheti Jakab teljesítményét, a pekingi torna egyetlen magyar férfi résztvevője 0-3-ról fordított Patrick Chila ellen.

Odorova azonban másként gondolta, 3-6-ról fordított a negyedik szettben, 10-9-nél meccslabdához jutott. Lovas egyenlített, de a következő két labdamenetet elbukta, így búcsúzott egyesben.