Peking 2008, férfi röplabda: könnyed olasz siker Venezuela ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 14. 08:43
Olaszország könnyedén nyert Venezuela ellen a pekingi olimpiai férfi röplabda tornájának harmadik fordulójában. A játéknapon a B csoportban Németország és Egyiptom fezsült egymásnak, az eddig nyeretlen két csapat ütközetében az európaiak bizonyultak jobbnak.

Az olaszok sikeréhez kétség sem fért a dél-amerikaiak ellen, akik 77 percnyi játék után már győztesnek vallhatták magukat. A nyertes csapat nyerőembere a kapitány, Alberto Cisollla volt 13 nyerő ütéssel, Venezuela csapatából Ernardo Gomez tartotta vele a lépést, ő szintén 13 nyerő ütéssel zárt.

Az olaszok a japánok elleni siker és az amerikaiak elleni vereség után másodszor tudtak győzni, Venezuela két 3:2-es vereség után (Egyesült Államok, Kína) először szenvedett vereséget szettgyőzelem nélkül.

Hajszállal kiegyenlített küzdelemben kerekedett felül Németország Egyiptomon, így a lengyelektől (3:0) és az oroszoktól (3:2) elszenvedett vereség után először tudott nyerni az európai együttes. Az észak-afrikaiak viszont tovább várnak első sikerükre, sőt, első szettgyőzelmükre is: korábban Brazília és Lengyelország is simán verte őket.