Peking 2008: BMW-ket kapott a 137 orosz érmes sportoló

Szerző: MTILétrehozva: 2008. október 7. 14:55
A pekingi ötkarikás játékokon érmet szerzett mind a 137 orosz sportoló egy-egy személyautóval gazdagodott az ottani olimpikonok támogatására létrejött alapítvány jóvoltából.

Az átadási ünnepséget látványos külsőségek közepette rendezték meg Oroszország Olimpiai Bizottságának (OKR) székháza körül, ahol az ajándék BMW-ket felvonultatták. A slusszkulcsokat az érintetteknek - 119-en voltak jelen, a többiek később veszik át négykerekű jutalmukat - az ötkarikás testület vezetői és a sportminiszter adták át.

Hasonló ajándékozásra volt már példa: a 2006-os, torinói téli olimpiát követően kaptak az érmek mellé autót is a dobogón végzett orosz versenyzők, méghozzá az aranyérmesek 001, az ezüstérmesek 002, a bronzérmesek pedig 003-as rendszámmal.

Leonyid Tyagacsov, az OKR elnöke a mostani moszkvai ceremónián bejelentette: október végéig a pekingi érmesek hozzájutnak az ötkarikás prémiumukhoz is. Az első helyért 100 ezer euró, a másodikért 60, a harmadiké pedig 40 ezer dukál.