Kuttor 47. lett, német bajnokot avattak

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 19. 06:10
A német Jan Frodeno nyerte a férfi triatlonosok keddi küzdelmét a pekingi olimpia játékokon, aki sprintbefutóban futott be elsőként a célba. Az ezüst a kanadai Simon Whitfieldé lett, a bronz a brit Bevan Dohertyé. Kuttor Csaba remekül kezdett, de a kerékpártávot a mezőny végén zárta, és a futásban már nem tudott csodát művelni, végül mintegy hét perc hátránnyal a 47. helyen zárt.

A másfél kilométeres úszótávon természetesen még nem dőlt el semmi, az új-zélandi Shane Reed vehette célba először a kerékpárállomást, miután kereken tizennyolc perc alatt teljesítette a távot. Másodikként az orosz Igor Szijszojev kászálódott ki a vízből, a harmadiknak a francia Frederic Belaubre végzett az úszással.

Kuttor Csaba az előkelő tizedik helyen zárta az első etapot kilenc másodperccel az első Reed mögött.

A kerékpárversenyben aztán már az első körben körülbelül negyven fős élboly alakult, amelyben a magyar kiválóság is helyet kapott.

A nagy meglepetést az jelentette, hogy a 2006-os világbajnok brit Tim Don az üldözők között tűnt fel.

Előbb a Belaubre – Brownlee páros, majd a belga Peter Croes próbálkozott szökéssel, végül honfitársának, Axel Zeebroeknak sikerült a bravúr, aki két társával meglépett a mezőnytől.

A futást a luxemburgi Böckel és a belga Zeebroek kezdte meg először, Kuttor sajnos csak a 48. helyen kezdhette meg a zárószakaszt, így - bár lemaradása csupán 15 másodperc volt a harmadik helyezetthez képest - fantasztikus futást kellett produkálnia ahhoz, hogy bekerüljön az első húszba.

Féltávnál két spanyol, a 2002-es vb-aranyérmes Ivan Rana és Francisco Javier Gómez állt az élre, a belga és luxemburgi „szökevényt” ugyanis hamar elnyelte a mezőny. Kuttor Csaba ekkor a 47. helyen haladt az 53 fős mezőnyben.

A futás végén a spanyol Gómez, a német Frodeno és a brit Doherty készülődött a végső sprintre, amely az érmek sorsáról döntött. A kanadai Whitfield aztán majdnem megtréfálta őket, de a német Frodeno nem jött zavarba, támadást indított az utolsó 80 méteren, és elsőként szakította át a célvonalat. Kuttor Csaba hét perc hátránnyal a 47. helyen ért célba.