Felcsendülhetne már a magyar himnusz!

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 16. 02:13
Egy hét elteltével olimpiai bajnoki cím nélkül, négy ezüst- és egy bronzéremmel állnak a magyarok Pekingben. A nyolcadik versenynapon a Mohamed Aida, Knapek Edina, Varga Gabriella, Ujlaky Virginie összetételű női tőrcsapatunk tehet a legtöbbet azért, hogy megtörjön a piros-fehér-zöld aranyátok. Összehasonlításképpen Athénban az ötkarikás játékok ezen szakaszában két első, három második és egy harmadik helyet tudtunk felmutatni.

Az egyik szemünk sír, a másik nevet. Ötkarikás könnyeinket Cseh László (200 vegyes, 400 vegyes, 200 pillangó) három Európa-csúccsal bezsebelt úszóezüstje űzheti csak el, s ne feledkezzünk meg Fodor Zoltán nagyszerű meneteléséről sem, kötöttfogású birkózónk egészen a döntőig menetelt a nyolcvannégy kilogrammosok mezőnyében.

No meg ott van Mincza-Nébald Ildikó, aki aranyasszó helyett bronzcsörtével zárta a női párbajtőrözők egyéni versenyét, de azt legalább hősies küzdelemben meg is nyerte.

A nyolcadik versenynapot megelőzően négy ezüst- és egy bronzéremből áll tehát a magyar medáliakollekció, mégis miheztartás véget négy esztendővel ezelőtt, az athéni játékokon két arany-, három ezüst- és egy bronzérem volt a mérleg egy hét elteltével.

Nagy Tímea párbajtőr egyéniben a második napon lett olimpiai bajnok, Igaly Diána sportlövő pedig a hatodikon diadalmaskodott skeetben.

Rajtuk kívül négy honfitársunk állhatott fel a dobogóra, Nemcsik Zsolt (vívás, kard egyéni), Gyurta Dániel (úszás, 200 mell) és Krutzler Eszter (súlyemelés, 69 kg) a második, Cseh László (úszás, 400 vegyes) pedig a harmadik fokára.

Ez történt a görög fővárosban az első héten, innen gyarapodott tizenhét darabosra az éremarzenál (nyolc arany, hat ezüst, három bronz).

A múltidézés helyett mégis foglalkozzunk inkább a jelennel, lássuk kikért szoríthatunk szombaton, a nyolcadik versenynapon! A vívócsarnokban a női tőrcsapat köszörülheti ki a csorbát, Mohamed Aida, Knapek Edina, Varga Gabriella és Ujlaky Virginie éremesélyesként léphet a pástra.

A Madárfészekben főszerepbe kerülhetnek a dobóatlétáink, a diszkoszvetés selejtezőjében három magyarnak is drukkolhatunk. A négy évvel ezelőtti aranyérmétől doppingvétség miatt megfosztott Fazekas Róberten kívül az athéni ezüstérmes Kővágó Zoltán és Máté Gábor is a dobókörbe lép.

Olimpiai bajnokot avatnak a hétpróbázó hölgyek között, négy szám után, a távolugrás, a gerelyhajítás és a 800 méteres skífutás előtt Farkas Györgyi a 39. helyen áll. Molnár Krisztina a rúdugrás selejtezőjében, Petráhn Barbara pedig a 400 méteres síkfutás előfutamában áll rajthoz.

Ökölvívóink közül az 51 kilogrammosok mezőnyében szereplő Kalucza Norbert az első fordulóban erőnyerő volt, a másodikban McWilliams Arroyo Acevedo személyében Puerto Ricó-i ellenfél vár rá. Ha Kalucza sikerrel veszi az akadályt, egy győzelemre kerül az éremszerzéstől.

Műugrásban Barta Nóra küzdhet meg a finálés szereplését három méteren, a szörfösöknél Gádorfalvi Áron és Detre Diána, a vitorlások Laser kategóriájában Berecz Zsombor száll ismét vízre.

A sydneyi és athéni diadal után a pekingi medencében a triplázásra hajtó Kemény-legények az ausztrál válogatottal találkoznak a férfi vízilabdatorna csoportkörének negyedik fordulójában.

Dobogóra vártuk világbajnok könnyűsúlyú kétpárevezős egységünket, a Varga Tamás, Hirling Zsolt kettőst, ehhez képest outsider vetélytársakkal csatázhatnak a rangon aluli C döntőben, ahol a tét csupán a tizenharmadik és a tizennyolcadik közötti helyek valamelyikének megszerzése.