Pedig Szellő jó eséllyel lépett szorítóba, igaz nagy teher nyomta a vállát, meg kellett volna mentenie a sportág honi képviselőinek a becsületét. Az első fordulót ugyanis a két, előzetesen éremesélyesnek tartott klasszis, Bedák Pál és Káté Gyula sem élte túl, Kalucza Nobert és Varga Miklós búcsúja nem tartozott a meglepetések közé.
A brit Tony Jeffries tavaly ötödik volt a világbajnokságon, Pekingben azonban csak szerencsével, segédpontokkal győzte le a kolumbiai Eleider Alvarezt. A magyar bokszoló már az első menetben kiütötte a venezuelai Luis Alberto Gonzalezt.
Szellő Imre jól kezdte a negyeddöntőt, megszerezte a vezetést, ekkor nem gondoltuk, több okunk nem lesz az örömre. A zártan és jól védekező Jeffries ugyanis gyorsan egyenlített, majd a vezetést is megszerezte (1-2).
Reméltük, a folytatás változást hoz, persze magyar fordítást. Erre esély sem, volt, a brit ökölvívó egyre bátrabban ütött, a második menetben háromszor ért el pontot, a meccs felénél 5-1-re vezetett.
Ekkor már érezhető volt, bravúr kell a fordításhoz, de erre nem volt esély. Szellő pontatlanul ütött, védekezése sem állt össze, az utolsó menet előtt már hét pontos hátrányban (2-9) volt.
Az utolsó felvonásban már csak a csodában reménykedhetett Szellő, de csak egy pontos ütést láthatott a közönség. Azt is Jeffries vitte be, teljesen megérdemelt győzelmet aratott.
Ezzel a magyar bokszolók számára befejeződött a pekingi olimpia, ismét keserű szájízzel utazhatnak haza. A nagy remények helyett ugyanis csak kellemetlen vereségek sorjáztak, a küldöttség gyakorlatilag nyomot sem hagyott maga után a kínai fővárosban…