Ez nem jött össze: Szellő Imre kiesett

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 19. 15:35
A 81 kg-osok között szereplő Szellő Imre 10-2-es vereséget szenvedett a brit Tony Jeffriestől a pekingi olimpia ökölvívó-tornájának negyeddöntőjében. Így az athéni ötkarikás játékok után a kínai fővárosban is érem nélkül maradt a magyar bokszküldöttség.

Pedig Szellő jó eséllyel lépett szorítóba, igaz nagy teher nyomta a vállát, meg kellett volna mentenie a sportág honi képviselőinek a becsületét. Az első fordulót ugyanis a két, előzetesen éremesélyesnek tartott klasszis, Bedák Pál és Káté Gyula sem élte túl, Kalucza Nobert és Varga Miklós búcsúja nem tartozott a meglepetések közé.

A brit Tony Jeffries tavaly ötödik volt a világbajnokságon, Pekingben azonban csak szerencsével, segédpontokkal győzte le a kolumbiai Eleider Alvarezt. A magyar bokszoló már az első menetben kiütötte a venezuelai Luis Alberto Gonzalezt.

Szellő Imre jól kezdte a negyeddöntőt, megszerezte a vezetést, ekkor nem gondoltuk, több okunk nem lesz az örömre. A zártan és jól védekező Jeffries ugyanis gyorsan egyenlített, majd a vezetést is megszerezte (1-2).

Reméltük, a folytatás változást hoz, persze magyar fordítást. Erre esély sem, volt, a brit ökölvívó egyre bátrabban ütött, a második menetben háromszor ért el pontot, a meccs felénél 5-1-re vezetett.

Ekkor már érezhető volt, bravúr kell a fordításhoz, de erre nem volt esély. Szellő pontatlanul ütött, védekezése sem állt össze, az utolsó menet előtt már hét pontos hátrányban (2-9) volt.

Az utolsó felvonásban már csak a csodában reménykedhetett Szellő, de csak egy pontos ütést láthatott a közönség. Azt is Jeffries vitte be, teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Ezzel a magyar bokszolók számára befejeződött a pekingi olimpia, ismét keserű szájízzel utazhatnak haza. A nagy remények helyett ugyanis csak kellemetlen vereségek sorjáztak, a küldöttség gyakorlatilag nyomot sem hagyott maga után a kínai fővárosban…