Érik már a Phelps-Bernard párviadal

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 26. 17:04
A La Gazzetta dello Sportnak adott interjújában Michael Phelps elárulta, a jövő évi római világbajnokságon 100 gyorson összecsapna a franciák első számú úszócsillagával, Alain Bernarddal. Az amerikai fenomén tartja magát ahhoz, hogy 400 vegyesen nem áll többé rajthoz, így megnyílik a lehetőség Cseh Lászlónak, hogy betöltse az így keletkezett űrt a versenyszámban. A tizennégyszeres olimpiai bajnok Phelps a hosszabb távok helyett a rövidebbekre koncentrál a jövőben, az 50 gyors is új kihívás lehet a számára.


 

Michael Phelps túlszárnyalta a legendás elődöt, Mark Spitz egy olimpián bezsebelt hét aranyérme (1972, München) többé már nem számít rekordnak.

 

A pekingi játékokon gyűjtött nyolc arannyal összességében már tizennégy ötkarikás diadalnál járó Phelps úgy érzi, eljött az idő, hogy profilt váltson. A 2009. július 18-tól augusztus 2-ig Rómában rendezendő világbajnokságon 50 és 100 gyorson is a habokba veti magát.

 

Baltimore büszkesége nyolcszor állhatott fel a dobogó legfelső fokára, a 100 méteres gyorsúszás azonban nem volt repertoárjának a része. Ebben a számban a francia Alain Bernard és az ausztrál Eamon Sullivan csatázott egymással.

 

Bernard világcsúccsal nyerte az első középfutamot, aztán a másodikban még rajta is túltett Sullivan. Aztán a döntőben a gall aratta le a babérokat, megfricskázta az auszit, az amerikai Jason Lezak pedig nem szólhatott bele kettejük különmeccsébe.

 

„Bernard egy olyan szintű klasszis, aki már most a sarkamban van, igaz eddig más távokon mérettük meg magunkat. Óriási kihívás lenne összecsapni vele száz gyorson Rómában” – vetítette előre a Golyó, a Földönkívüli és az MP becenevekre egyaránt hallgató világklasszis.

 

„Konkurencia azért akad. Ott lesz például az olasz Filippo Magnini is, aki mégiscsak kétszeres világbajnok, és az is rengeteg pluszt adhat neki, hogy hazai környezetben szerepelhet.

 

Van is miért revánsot vennem, hiszen 2005-ben Montrealban ő nyert, én pedig csak ötödik lettem” – tette hozzá Phelps.

 

„Most egy darabig még nem szeretnék úszással foglalkozni. Nekem, és az edzőmnek, Bob Bowmannak is jól jön egy kis pihenés. Kőkeményen dolgoztunk, hosszú utat tettünk meg közösen.”

 

Michael Phelps kijelentette, tartja magát ahhoz a korábbi elhatározásához, hogy a hosszabb távok helyett inkább a rövidebbekre koncentrál a jövőben. Így például nem indul többé 400 vegyesen sem.

 

Ez pedig azt jelenti, megnyílik a lehetőség Cseh Lászlónak, hogy betöltse az így keletkezett űrt a versenyszámban.

 

Cseh, aki három Európa-rekorddal nyert három ezüstérmet Pekingben (200 és 400 vegyes, 200 pillangó), alighanem Phelps legyőzésével szeretett volna a hosszabbik vegyes úszó szám trónjára felülni, de az ősi riválissal személyesen nem is, világcsúcsával mindenképpen versenyezhet.

 

A Kőbánya SC kiválósága 4:06,16 percet repesztett, fő ellenlábasa pedig 4:03,84-et. 200 pillangón és 200 vegyesen sem változott a szereposztás: Phelps minden idők legjobbjával nyert, a mi fiunk pedig Európa-rekorddal lett második.

 

A Vizes Kockában halhatatlanná váló tengerentúli a 200 és 400 vegyesen, illetve a 200 pillangón kívül 100 pillangón és 200 gyorson bizonyult a legjobbnak, ehhez jött még a három váltóarany, a 4x100-as és a 4x200-as gyors, valamint a 4x100-as vegyes formációval.

 

Aki mindent megnyert, az nehezen talál magának új célokat, gondolhatnánk. Csakhogy Phelps már is meglelte az utat, amin továbbhaladhat. A száz gyorson kívül van még egy új szám ugyanis a tarsolyában.

 

„Hogy mi a küldetésem? Az ötven gyors. Bár az edzőm nem javasolja, szerinte ez a versenyszám nem nekem való. Úgy érzem, meg kell próbálnom, azon a ponton vagyok, hogy a cél nem más, minthogy minél kevésbé fáradjak el, és jól érezzem magam a vízben.”

 

„A négyszáz vegyes már a múlté, talán a kétszáz vegyes is. Ezekben a számokban szerintem Ryan Lochte egyeduralkodó lehet.”

 

MICHAEL PHELPS ÉS STEPHANIE RICE: ÖTKARIKÁS ÁLOMPÁR!
Az olimpiai játékok történetének legeredményesebb párját alkotja a tizennégy aranyéremmel rendelkező Michael Phelps és a három elsőségnél járó Stephanie Rice. Az amerikai és az ausztrál kiválóság Pekingben talált egymásra és a jelek szerint dúl köztük a szerelem. Nem is bujkálnak tovább a nyilvánosság elől, az olimpiai faluban váltott forró csókjaikat több fotóriporter is megörökítette az utókor számára. Kapcsolatuk pikantériája, hogy a 200 és 400 vegyes megnyerésén kívül a 4x200-as gyorsváltóval diadalmaskodó Stephanie néhány héttel korábban még egy másik úszócsillag, Eamon Sullivan barátnője volt. A szakítás meg is viselte Eamont, aki négy aranyért ment a kínai fővárosba, de egy sem lett az övé.

 

 
AJÁNLOTT OLDALAK
 » love.hu
 » ingatlanok.hu
 » book.hu
 » Utasbiztosítás a Biztosítók.hu-n
 » biztositok.hu
 » data.hu