A Dream Team bevette a kínai fővárost

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 10. 17:58
Győzelemmel mutatkozott be az olimpián a Dream Team, vagyis az Egyesült Államok férfi kosárlabdacsapata. Ellenfelük pedig nem volt más, mint a Jao Ming vezette házigazda, Kína válogatottja. Az NBA-ből összeválogatott klassziscsapat 101-70-es különbségű győzelme teljesen megérdemelt, még akkor is, ha Jao Ming remek teljesítményt nyújtott a túl oldalon. A mérkőzés nagyszerű reklámja volt a sportágnak.

Nem mondhatjuk, hogy unalmasan kezdtek volna a csapatok, Jao Ming azonnal egy triplával tudatosította ellenfeleiben, hogy nemzetközi szinten is képes NBA-s teljesítményt nyújtani. LeBron James és Dwight Howard azonban nem hagyta annyiban, egyenlítettek, majd fordítottak az amerikaiak.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok, egészen az egyik legnagyobb sztár, Kobe Bryant hárompontosáig és Chris Paul remek kosaráig, ekkor 16-11-et mutatott az eredményjelző.

Liu és Csen pontjai után már egál volt az állás, ekkor meglepően hamar cserékkel igyekezett frissíteni játékán a két gárda. A gyönyörű blokkolásokkal és látványos zsákolásokkal tarkított első játékrész végén 20-16-ra „húzott el” az Egyesült Államok.

A második periódus Zu Fandzsu triplájával indult, majd Howard indult be és ismételten látványos kosarával bizonyította, helye van a csapatban. 29-29 volt az állás, ami hűen tükrözte, micsoda csata zajlik a pályán.

Négy perccel a félidő vége előtt Kobe Bryant két duplájával elhúzott 35-29-re a Team USA, a Cleveland klasszisa, James is beindult, az eredmény nem maradt el: 13 pontosra nőtt a különbség.

A vörös mezes hazaiak Jao Minggel az élen igyekeztek felvenni a versenyt az amerikai kosarasklasszisokkal, de Zu Fandzsún kívül nem nagyon sikerült senkinek csatlakoznia a Houston sztárjához.

A félidő végén még sikerült mosolyt csalni Bryant arcára, mikor másfél másodperccel a játékrész vége előtt cserélt a kínai csapat. Végül 49-37-es amerikai vezetéssel mehettek pihenni a kosarasok.

A második rész Bryant kosárral indult, majd kínai próbálkozások következtek a triplavonalon kívülről, azonban egyik kísérlet sem járt sikerrel. Vang Cse-cse és Jao Ming jól irányította ugyan a vendéglátókat, de a pontatlanságuk miatt képtelenek voltak ponttal zárni akcióikat, így öt perc elteltével mindössze két pont állt Kína neve mellett.

A Houston Rockets ázsiai klasszisa - és persze az ő sikeres büntetői - kellettek a rossz széria megtöréséhez. Ez sem volt elég azonban ahhoz, hogy a házigazdák felzárkózzanak, LeBron James remekbe szabott triplájával ismét 17 pont volt a különbség.

Két perccel a negyed vége előtt megijedhetett a kínai közönség, hiszen egy rossz lépésnek köszönhetően Jao Mingnek kellett cserét kérnie. Annyiban szerencséje volt a hazaiaknak, hogy a sztárokkal teletűzdelt nevezhető gárda elkönnyelműsködte lehetőségeit, nem legnagyobb sztárjának elvesztése volt az, ami megtörte a vörös mezeseket.

Sokkal inkább Kobe Bryant, a Los Angeles Lakers rutinos védője tett róla, hogy majdnem harmincpontos előnnyel kezdhették a tengerentúliak a negyedik játékrészt. Remek ziccerkihasználásának köszönhetően 74-48 lett a harmadik negyed vége.

Az utolsó részben Deron Williams gyönyörű triplája újabb pofon volt a hazaiak önbizalmának, annak ellenére is, hogy mint kiderült, Jao Ming csak ráijesztett az érte rajongókra, hiszen az utolsó tíz percben ismét a parketten volt.

84-50-nél időt is kért a kínai szakmai vezetés – tegyük hozzá, jogosan. Egyéni képességeik és rutinjuk által az amerikaiak könnyedén húztak el ellenfelüktől. A 229 centiméter magas Jao igyekezett, küzdött, hajtott, pontjai azonban még ahhoz is kevésnek bizonyultak, hogy harminc egységen belül kerüljenek.

Ekkor Jonas Kazlauskas, a hazaiak litván trénere ismét időt kért. Jót tett nekik a frissítő pihenés, hiszen Csi Csien-lien, a Toronto Raptors NBA-ben vitézkedő játékosa rögvest dobott öt pontot, majd Vang Cse-cse is dobott egy tempót. Az amerikai válasz sem késett, Carlos Boozer és Deron Williams is szórta a pontokat.

Fél perccel a vége előtt még hajtottak a csapatok, becsületükre legyen mondva, hiszen tét már nemigen volt, a vége pedig 101-70 lett. Sima amerikai győzelem, gyönyörű zsákolásokkal, amelyeket már-már elvárnak a mindenkori Dream Teamtől.