Végre újra villantott a tavalyi bajnok!

Szerző: shLétrehozva: 2009. március 30. 16:34
Újra itt van, újra itt van, újra itt van a nagy király! Jimmie Johnson a 2009-es évad kilencedik futamán végre győzött, az elmúlt három idény bajnoka Martinsville-ben ért révbe. A NASCAR legrövidebb pályáján immáron hatodik alkalommal diadalmaskodott a sztárpilóta.

Egyhetes pihenőt követően ismét fedübörögtek a motorok a tengerentúli NASCAR-bajnokságban, a magyar idő szerint hétfő hajnalban lezajlott verseny már a kilencedik volt a sorban.

A Martinsville 500 a sorozat legrövidebb futama, amelyen a legutóbbi három kiírás végső bajnoka, Jimmie Johnson korábban ötször győzött.

A mostanság jócskán tudása alatt teljesítő versenyző ezúttal nem a legfőbb esélyes címével érkezett meg a megméretésre, hiszen Johnson idén nyolcból nyolcat bukott el. A szemernyi esélyt azonban kihasználta a pilóta, pedig meglehetősen hátulról vághatott neki az 500 körnek.

Johnson számára a kilences ezen a napon bejött. A címvédő az idény kilencedik futamán a kilencedik figyelmeztetést követően szökkent az élre, az izgalmak azonban csak eztán következtek.

Johnson tizenhat körrel a vége előtt Denny Hamlinnel vívott öldöklő csatát a Chevrolettel, s egy rafinált autókoccintás eredményeként végleg a mezőny élére került. Ezzel a sikerrel a tulajdonos Rick Hendrick 176. Sprint Kupa-győzelmét ünnepelhette.

„Türelmesen kivártam a megfelelő alkalmat, s a hármas kanyarban végül megelőztem Dennyt - fejtegetett Johnson. - Úgy vélem, riválisom nem hagyott nekem elég helyet, kőkeményen meg kellett küzdenem a végső sikerért. Azt hiszem, nem voltam sportszerűtlen, amikor lehagytam.”

Harmadikként a tavalyi kilencedik Tony Stewart ért célba.