Sikerrel kockáztatott Carl Edwards

Szerző: shLétrehozva: 2008. november 3. 09:39
Az utolsó 69 kört kiállás nélkül teljesítette Carl Edwards, de bejött a kockáztatása, és megnyerte a NASCAR Hajsza a Sprint Kupáért folyó küzdelmet Texasban, a Texas Motor Speedwayen. Edwards így két futammal a vége előtt 183-ról 106 pontra csökkentette a közte és az éllovas – ezúttal 15. helyen befutó – Jimmy Johnson között fennálló különbséget.

Megtartotta esélyeit a végső győzelemre Carl Edwards, aki április után újra megnyerte a viadalt a Texas Motor Speedwayen. A futam előtt 183 ponttal az éllovas Jimmy Johnson mögött álló pilóta ráadásul jóval közelebb férkőzött riválisához, hiszen Johnson mindössze a 15. helyen ért célba.

Edwards egyébként nem keveset kockáztatott, hiszen az utolsó 69 kört kiállás nélkül teljesítette, és üzemanyaga bizony jócskán a vége felé járt, amikor a 334 körös versenyen elsőként haladt át a célon.

A második helyet Jeff Gordon szerezte meg, aki a kvalifikáción megszerezte az első helyet, a harmadik helyen pedig Jamie McMurrayt intették le.

Ötödik helyen zárt Greg Biffle, aki ezzel szintén jóval közelebb került Johnsonhoz: az összetettben harmadik helyen álló versenyző hátránya a 143 pont.

A Hajsza a Sprint Kupáért folyó küzdelemből két futam van hátra: előbb Phoenixben, majd Miamiban csapnak össze a felek.