Sima győzelem a britek ellen

Szerző: MTILétrehozva: 2012. július 15. 16:02
A londoni játékokra készülő magyar női vízilabda-válogatott simán legyőzte az olimpiai házigazda briteket a budapesti barátságos mérkőzésen, amelyet a Vodafone Kupa nemzetközi férfitorna programjában rendeztek meg vasárnap a Margitszigeten.

Merész András ötkarikás alakulata jól kezdett, a csapatkapitány - s végül öt gólig jutott - Drávucz Rita révén hamar megszerezte a vezetést. A januári, hollandiai Európa-bajnokságon bronzérmes hazai gárda aztán 3-1-re, majd 4-2-re is elhúzott, amikor váratlan fordulat következett be, s a Fekete Szilveszter személyében magyar szakember irányította vendégek előbb egyenlítettek, majd 5-4-re a vezetést is átvették. A nagyszünet előtt viszont részben „helyreállt a világ rendje", s a harmadik negyednek már újfent hazai előnynél vághattak neki a csapatok (7-6). Az ötperces pihenő a magyaroknak tett jobbat: az esőre hajló időben is kitartó több száz néző üdvrivalgása közepette kétszer egymás után is rezdült a brit háló (9-6). A szívósan küzdő ellenfél nem adta fel, 9-7-re és 10-8-ra is visszazárkózott, 24 percnyi játékot követően azonban 12-8-at mutatott az eredményjelző. A befejező játékrészben végképp egyértelművé vált a helyzet, s végül igen egyértelmű, 17-11-es magyar siker született. A válogatott meccs előtt bonyolították le - szintén a Hajós uszoda 50-es medencéjében - a 13. országos strandvízilabda-bajnokság döntőjét, amelyet a Szolnoki Homárok alakulata nyert két szettben, 6-4, 6-4-re a Minune Baso elnevezésű társaság ellen.

NŐI VÍZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MECCS:

Magyarország - Nagy-Britannia 17-11 (4-4, 3-2, 5-2, 5-3)

A magyar góldobók: Drávucz 5, Tóth 3, Kisteleki, Csabai 2-2, Takács, Czigány, Antal, Menczinger, Keszthelyi 1-1