Oroszokat vertünk, érik a csoportelsőség

Szerző: shLétrehozva: 2010. szeptember 3. 14:12
A papírformának megfelelően könnyed győzelmet aratott a magyar férfi vízilabda-válogatott a zágrábi Európa-bajnokságon a B-csoport 4. fordulójában. Kemény Dénes fiai az első percekben hátrányba kerültek, de utána átvették az irányítást és a görögök ellen akadozó támadójátékukat feljavítva verték 14-10-re az eddig nyeretlen oroszokat. Sikerével továbbra is hatosa élén áll a nemzeti csapat, amely legközelebb vasárnap száll vízbe Macedónia ellen.

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, B-CSOPORT, 4. FORDULÓ:
OROSZORSZÁG-MAGYARORSZÁG 10-14 (3-5, 3-3, 1-3, 3-3)
Zágráb, Arena Zagreb.
OROSZORSZÁG: Dugin, Rasztogujev - Agarkov, Rizsov-Alenyicsev, Antipov, Baszik, Halturin 1, JURCSIK 4, Liszunov, Zseltovszkij 1, Zakirov 1, NOVOKSZENOV 2, Sztratan 1. Szövetségi kapitány: Vjacseszlav Szobcsenko.
MAGYARORSZÁG: Nagy V., Szécsi – VARGA DÉNES 3, BIROS 4, Varga Dániel 1, Hárai, Hosnyánszky 1, MADARAS 1, KIS G. 2, Szivós 1, Török 1, Vámos, Bundschuh, Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.
ÖSSZEFOGLALÓ:
Eddig meglehetősen rapszodikusra sikerült a magyar válogatott zágrábi szereplése, hiszen a szerbek bravúros legyőzését követően meglepetésre csak döntetlenre futotta Görögország ellen. A csoportelsőséget ezzel megőriztük, viszont nem volt mese, több botlás nem fért bele.
Az eddig nyeretlen oroszok ellen pedig nem hibáztunk. Igaz csakúgy, mint szerdán, most is lassan kezdtünk, de utána nagyon életre kelt a csapat, olyannyira, hogy az első nyolc perc után 5-3-ra vezettünk.

Ezúttal inkább támadójátékunk remekelt és védekezésünk akadozott, de aggodalomra semmi okunk nem volt, Varga Dénes és Biros Péter vezetésével végig kézben tartottuk a meccset, utoljára 6-5-nél kellett izgulni, onnantól mindig legalább három találattal vezettünk.
Az oroszoknál Jurcsik jelentette az egyetlen üde színfoltot, aki négy góllal zárt, de így sem volt esélye az ellenfélnek, tetszetős játékkal győztünk és megőriztük első helyünket a B-csoportban. Ha vasárnap legyűrjük a szerbek által 19-9-re vert macedónokat, akkor a hatos élén zárunk.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
32.: Vége a mérkőzésnek, 14-10-re győztünk.
31.: Gól! Azonnal érkezett a válasz, már tizedik góljukat lőtték az oroszok, Sztratan volt az. 10-14.
30.: Gól! Megtörtük a háromperces gólcsendet, Török Béla bátorodott fel és akasztott nagy gólt a kapuba, megnyugtató előnnyel kezdhetjük az utolsó két percet. 9-14.
30.: Mindkét oldalon két-két helyzet maradt ki, ezek után Kemény Dénes kért időt a hajrához érve, 2:54 van hátra.
28. Gól! Emberelőnyét ismét azonnal gólra váltotta az ellenfél, Novokszenov zúdította a labdát Szécsi kapujába. 9-13.
27.: Gól! Itt a válasz, Varga Dénes hagyták üresen és ő nem kegyelmezett. 8-13.
26.: Gól! Négyre jöttek fel az oroszok, Jurcsik negyedik találatát jegyezte. 8-12.
26.: Gól! Ötre növeltük előnyünket. Szivós Márton Madaras passzából volt eredményes. 7-12.
25.: Harmadik ráúszásukat nyerik az oroszok.
4. negyed
24.: Gól! Fórját azonnal kihasználta Oroszország, Zseltovszij középről szépített. 7-11
24.: Kis Gábornak centereztünk, de Rasztogujev most hárított.
22.: Madaras úszott meg és nem rontott ziccerben. 6-11.
20: Biros távoli lövése volt csemege Rasztogujevnek.
19.: Kivédekeztük az emberhátrányt, tovább növelhetjük előnyünket.
18.: Gól! Varga Dénes pókhálózta ki távolról a jobb felsőt! 6-10.
17.: Fantasztikusak a szurkolók, akik folyamatos dobszóval, énekkel biztatják a fiúkat.
17.: Rögtön az első akciónkat góllal zártuk, Kis Gábor centerből növelte háromra a magyar előnyt. 6-9.
17.: Megnyertük a ráúszást.
3. negyed
Félidő: A játéknap eddigi eredményei: Szerbia-Macedónia 19-9, Montenegró-Törökország 22-2.
16.: Vége a második negyednek, bár kétszer is megléptünk három góllal, előnyünk továbbra sem megnyugtató, elsősorban védekezésünk akadozik.
16.: Gól! Jurcsikkal nem tudunk mit kezdeni, három blokkoló kéz között valahogy ellőtte a labdát, amely utat talált a kapuba. 6-8.
15.: Gól! Hosnyánszky is felíratkozott a gólszerzők közé, ismét elhúztunk. 5-8.
14.: Gól! Meg is van! Kis Gábor egy centerezés után befordult és a bevarrta a labdát. 5-7.
13.: Nagyon kellett! Nagy Viktor is bemutatott egy fontos védést, növelhetjük előnyünket.
13.: Hiába járattuk meg jól emberelőnyben a labdát, Rasztogujev kapus kifogott rajtunk.
12.: Gól! Egyre jött fel az ellenfél, megint Jurcsik, aki óriási gólt akasztott a bal felsőbe. 5-6.
12.: Gól! Orosz szépítés, Jurcsik laposan mattolta Nagy Viktort. 4-6.
11.: Gól! Növeltük előnyünket, Madaras tálalt a középen érkező Biroshoz, aki közelről harmadik gólját lőtte. 3-6.
10.: Előbb Kis Gábor lőtt fölé, majd Biros labdáját fogta Rasztogujev, a másik oldalon Nagy Viktor utána pedig a felső léc sietett segítségünkre.
9.: Másodjára az oroszok hozták el a labdát.
2. negyed
8.: A végén egy-egy elpuskázott lehetőség mindkét oldalon, így ért véget az első negyed.
7.: Gól! Kapaszkodnak az oroszok, Novokszenov. 3-5.
6.: Gól! Belendültünk! Nagy Viktor védése után Varga Dániel növelte háromra előnyünket Török passzából. 2-5.
6.: Gól! Máris itt a válasz, ismét Biros, éles szögből ejtett a kapuba. 2-4.
6.: Gól! Szépítettek az oroszok, Zakirov! 2-3.
5.: Gól! Már három! Hárai harcolt ki büntetőt, Biros nem kegyelmezett! 1-3.
5.: Gól! Varga Dénes és Madaras úszott meg, egy kényszerítő után előbbi fejezte be az akciót. 1-2.
4.: Szép számban szurkolnak a magyarok a csapatnak, a gólt óriási üdvrivalgás kísérte.
4.: Gól! Egyenlítettünk, kicsit lemaradnak az orosz védők, így Varga Dénes középről, zavartalanul lőhetett. 1-1.
3.: Harmadik támadásunk is eredménytelenül zárul, ezúttal az oroszok kapusa hárított.
2.: Gól! Vezetnek az oroszok, emberelőnyüket Halturin váltotta gólra. 1-0.
1.: Elhoztuk a labdát, mi vezetjük az első támadást.
1. NEGYED
12:50: Perceken belül vízbe száll a magyar válogatott Oroszország elleni mérkőzése a B-csoportból. Jó szórakozást kívánunk!