Itt a második: Cseh Laci bronzérmes!

Szerző: shLétrehozva: 2009. augusztus 2. 18:19
Cseh László 4:07.37 perces idejével bronzérmet szerzett a férfiak 400 méteres vegyesúszásának döntőjében a római világbajnokságon. Olimpiai bajnok klasszisunk bár jól hajrázott, ám a világrekordot elszalasztó (4:07.01) Ryan Lochte-t nem lehetett befogni. Kis Gergő az ötödik helyen végzett egyéni csúcsot jelentő 4:10.40-nel. Lacinak ez volt a harmadik világbajnoki bronzérme.

7. Thomas Haffield brit 4:13.63

Bár 200 vegyesen remekül teljesített a magyar szurkolók egyik nagy kedvence, ám nagy kérdés volt, hogy a dupla ekkora távon hogy bírja majd a versenyt a világ egyik legjobb formában lévő versenyzője, Ryan Lochte ellen. Nem lehetett még megtippelni sem, hogy az a bő egy héttel ezelőtti betegség mennyit vett ki belőle. Annyi azonban biztos volt, hogy a 400 vegyeshez talán mindennél jobban szükségeltetik a jó állóképesség.

Az már a verseny elején egyértelmű volt, hogy Cseh Laci a két amerikaival, Tyler Claryvel és Lochte-val harcol majd a dobogó különböző fokaiért.

Lochte fantasztikusan indított, ám két ellenfele befogta, a hátúszás első métereiben már együtt úsztak. Ekkor már a brazil Thiago Pereira is felzárkózott a három élharcoshoz. Sőt! Szinte már a vezetést is átvette, de ez végül csak pillanatnyi feltámadás volt a részéről.

Az amerikaiaknak végül sikerült duplasikert aratniuk, Lochte magabiztosan nyert, Clary pedig alig előzte meg Cseh Lacit, aki így harmadik lett.

Persze, titkon mindenki aranyat remélt Lacitól, ám a körülmények (betegsége, Lochte csúcsformája) közbeszóltak. Olimpiai ezüstérmes klasszisunknak ezzel együtt is megvan második érme az olasz fővárosban rendezett világbajnokságon.