Cseh László ezüstérmes Barcelonában!

Szerző: SHLétrehozva: 2013. augusztus 3. 18:52
Meglepetésezüst! Cseh a legrosszabb rajtot produkálta, majd csupán a hatodik helyen fordult, de őrületesen nagyot hajrázott, és a második helyen csapott célba 100 méter pillangón, a barcelonai világbajnokság szombati versenynapján! A dél-afrikai Chad le Clos a vb-győztes, az amerikai szupersztár Ryan Lochte csak a hatodik lett.

"Úgy mentem neki, hogy egytől nyolcig bármi lehet, annyira sűrű a mezőny. De nem nyomasztott semmi, azt tudtam, mellettem belekezdenek, próbáltam menni velük, a forduló nem jött ki tökéletesen, viszont utána minden blokk felszabadult bennem, mert tudtam, már csak ötven méter van hátra, erőm van, azaz nem fogok meghalni. Egész verseny előtt azt szuggeráltam, hogy a falnak ki kell jönnie, ha törik, ha szakad - és kijött. Szerencsém is volt, századokon múltak az érmek, de nagyon örülök. Jó, hogy a hetes pályán úsztam, középen szerintem nem tudtam volna ilyen jól feljönni" - nyilatkozta Cseh azután, hogy országos csúccsal ezüstöt nyert.

Mindez azt jelenti, hogy Laci Barcelonából sem megy haza érem nélkül. 2003 óta minden világbajnokságról, Európa-bajnokságról és olimpiáról hozott medáliát - elképesztő évtized!

Hosszú Katinka a hatodik helyen érkezett célba (2:09,08) 200 háton, szintén a vizes világbajnokság szombati versenynapján. Az amerikai Missy Franklin nagyon simán nyert, már az ötödik aranyát zsebelte be Barcelonában.
Kapás Boglárka magyar csúccsal (8:21,21) ért el világbajnoki negyedik helyezést szombat este a 800 gyors döntőjében. A 16 éves, amerikai Katie Ledecky megúszta a nap harmadik, egyben a viadal hatodik világrekordját.

Korábban 29.48-ra javította a világcsúcsot 50 méter mellen a litván olimpiai bajnok Ruta Meilutyte. Az előfutam után a középdöntőben is világrekordot úsztak a számban, hiszen délelőtt az orosz Julija Jefimova diadalmaskodott 29.78-cal, minden idők legjobb idejével. A 16 éves litván lány korábban 100 méteren is abszolút csúcsot úszott a vébén.