Cipóra verték pólósaink Kanadát

Szerző: shLétrehozva: 2009. július 20. 12:05
Edzőmérkőzéshez hasonló összecsapáson mutatkozott be a római világbajnokságon a magyar férfi vízilabda-válogatott. Varga Dénesék nagyobb megerőltetés nélkül, 15-6-ra győzték le első csoportmeccsükön Kanada legjobbjait. Szinte izzadtság nélkül szerezték pólósaink a szebbnél szebb találatokat. Ám az is biztos, hogy a németek ellen nagyobb erőkifejtésre lesz szüksége Kemény Dénes fiainak.

A CSOPORT, 1. FORDULÓ:
MAGYARORSZÁG - KANADA 15-6 (4-1, 4-1, 5-3, 2-1)

Róma, 400 néző. Vezette: Patelli (brazil), Mernenko (üzbég)

MAGYARORSZÁG: Gergely - Szivós, Varga Dániel 1, Varga Dénes 1, Biros 3, Kiss Gergely 2, Kis 2. Cs.: Nagy (kapus), Madaras 2, Gór-Nagy, Varga II 2, Hárai, Hosnyánszky 2. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.

KANADA: Randall - Constantin-Bicari 1, Graham 4, Feltham, Diggle, Dakic, Boyd. Cs.: Youngblud (kapus), Kudaba 1, Ruse, Marks, Jung, McElroy. Szövetségi kapitány: Dragan Jovanovic.

Gól - emberelőnyből: 3/2, ill. 6/1.

Gól - ötméteresből:
2/2, ill. 1/1.
A csoport másik mérkőzésén: Németország - Dél Afrika 14-4

A MÉRKŐZÉSRŐL KÉSZÜLT KÉPGALÉRIÁT MEGTEKINTHETIK ITT!

ÉRTÉKELÉS:
Minden magyar szereplő - és mindenki, aki reálisan értékeli a sportágat - Kemény Dénes csapatának győzelmével számolt a Magyarország-Kanada csoportmérkőzésen. Kötelező jellegű volt Biros Péterék számára az észak-amerikaiak legyőzése. Persze, nagyon nem kellett féltenünk háromszoros olimpiai bajnok együttesünket.
Már az első negyedben könnyed edzőmérkőzéssé alakult az egyébként - főként az önbizalomnövelés szempontjából - fontos csoportmeccs. A nagyobb klasszist képviselő magyar válogatott különösebb megerőltetés nélkül dobálta a szebbnél szebb gólokat a fehér sapkás ellenfél kapujába.
Nemcsak a két rutinos klasszisunk, de fiatalnak számító, egyszeres olimpiai bajnokaink is megmutatták, lehet rájuk számítani. A Varga-testvérpár parádézott, Hosnyánszky Norbert saját térfeléről emelt gólt. Hozzájuk csatolhatnánk a védekezésben kiemelkedőt nyújtó Szivós Mártont vagy a Vasas bravúrt-bravúrra halmozó kapusát, Nagy Viktort. A túloldalon a már korábban is Egerben légióskodó Aaron Feltham, illetve a most nyáron a hevesi megyeszékhelyre igazoló Kevin Graham nyújtott az átlagosnál valamivel jobb teljesítményt. Ám ez sem volt elég, hogy akár csak kicsit is javítsanak a gólarányon.
Magabiztos győzelmével a magyar férfiválogatott nyugodtan, a kezdés előtti feszültséget letudva készülhet a németek elleni összecsapásra. Ott azért már valamivel nagyobb erőkifejtésre lesz szüksége pólósainknak....

ONLINE TUDÓSÍTÁS:

Már a vízben a csapatok. Kék sapkában láthatjuk majd a magyar válogatottat, fehérben pedig a kanadaiakat. A csoport másik mérkőzésén Németország 14-4-re legyőzték Dél-Afrikát.

Nincsenek tele a lelátók, ám remélhetőleg Kemény Dénes csapatánakelső győzelme a következő találkozóra már a medencékhez csábítja a szurkolókat.

Kovács Anikó
A magyar férfi vízilabda-válogatott Fotó: Kovács Anikó

1. FÉLIDŐ:

1. NEGYED:

1. perc: Elkezdődött! Az ellenfél hozta el a labdát először, így először a védekezésre vagyunk kárhoztatva.

1. perc: 1-0 És megvan az első gól is! Varga Dani lövésével vezetünk!

2. perc: Gergely István védte a kanadaiak első nagyobb próbálkozását.

2. perc: Szivós lövése ment mellé pattintásból. Sebaj, nemsokára jöhet a második!

3. perc: 2-0 Ahogy mondtuk, illetve írtuk! Biros Péter Varga Dumi passzát értékesítette.

3. perc: A kapufa védett Gergely helyett, megint mi jöhetünk.

4. perc: 3-0 Elképesztő gól!!! Madaras Norbert kipókhálózta a felsőt közel tíz méterről.

4. perc: Időt kért a kanadai kapitány. Szükségük van rá.

5. perc: 3-1 Kevin Graham lőtte az első kanadai gólt. Ő egyébként Egerben játszik a következő idénytől.

6. perc: 4-1 Ott a negyedik! Varga II Zsolt szép csel után talált be közelről.

Egyértelmű a magyar fölény, bár az ellenfél összekapta magát az utóbbi percekben, ám a felzárkózásra esélye sincs. Remekül védekezünk.

8. perc: Varga Zsolt próbált duplázni, de a kanadai hálóőr hárított.

8. perc: Vége a negyednek.

2. NEGYED:

1. perc: Mi támadunk, bár azonnal elveszítettük a labdát.

1. perc: Gergely bombaformában, remekül védte az egri Aaron Feltham bombáját.

2. perc: Megint Gergely!

3. perc: Szivós Marci harcolt középen centerben, de elvették tőle a bogyót.

3. perc: Ötméteres a kanadaiaknak. Hogy mit csinált Kis Gábor? Jó kérdés...

3. perc: 4-2 Graham megszerezte büntetőből a második negyed első gólját.

4. perc: 5-2 Az első emberelőnyös helyzetünk - és azonnal gól született belőle! Szép passzt kapott Kis Gábor, aki nem hibázott közelről.

4. perc: 6-2 Fantasztikus ejtésgól a kapitánytól! 2/2 az átlaga Biros Péternek!

5. perc: Éppen nem csúszott be Varga Dani lövése. Oda se neki!

6. perc: 7-2 Hosnyánszky Norbert, a Vasas klasszisa szinte egész pályáról emelt a kapuba! Óriási góóóól!

6. perc: Egy rossz kanadai passz után rutinos rókánk, Kiss Gergely lódult meg, ám passza hosszú volt Varga Dénesnek. Az a néhány centi...

7. perc: Gór-Nagy Miklós színészkedett egy picit... Ki is állították.

8. perc: 8-2 Előbb nem sikerült a passz, a gól viszont most igen. Még csak az első félidőben járunk, de máris szétbombáztuk a kanadai kaput. Kiss Gergely első gólja a vb-n.

8. perc: Vége az első félidőnek. Fantasztikus, könnyed játékkal vezetünk az észak-amerikai válogatott ellen. Mi lesz itt a második részben?! Most jöhet a hosszabb pihenő, aztán újabb gólparádét várunk.

Varga Zsolt ezúttal testvére nélkül a csapatban Fotó: Kovács Anikó

2. FÉLIDŐ:

3. NEGYED:

1. perc: Megint Kanada hozta el a labdát. Varga Dumiék azonban csak ebben maradnak el a statisztikákat böngészve ellenfelüktől.

1. perc: 8-3 Nicolas Bicari avatta fel Nagy Viktort.

2. perc: 9-3 Remek passzolgatás, lóbálás után Hosnyánszky vágta be középre, a kapus szeme közé második gólját.

2. perc: Egy kis centerezés, egy kis ez, egy kis az. Gól mégsem született a magyar bejátszásból.

3. perc: Biros lőhetett tisztán, de az ellenfél kapusát könnyebb volt eltalálni, mint a kaput.

3. perc: Jöhet az első magyar ötös! Kis Gáborról fújták be a bírák.

3. perc: 10-3 Varga Dénes bombázta be magabiztosan a büntetőt. Ez volt a Vasas-klasszis első gólja.

5. perc: 11-3 Kiss Gergely második gólja, lassan tíz találatnyi lesz a különbség. Edzőmeccsé degradálódott a magyar csapat bemutatkozása.

6. perc: 12-3 Csak potyognak a gólok. Varga II Zsolt sem akar lemaradni, bevágja a másodikat is - legalábbis ami a saját góljait illeti.

6. perc: Nagy Viktor fantasztikus bravúrral védte Feltham ejtését.

6. perc: És újra ugyanő! Az angyalföldi portás formába hozhatja magát Kanada ellen.

7. perc:  12-4 Sapka nélkül már jobban megy. Így találtak be ugyanis a kanadaiak a kapunkba.

8. perc: 12-5 Belejött az ellenfél, újra mi szedhettünk labdát a hálóból.

8. perc: 13-5 Jött is a válasz! Kis Gábor bivalyként küzdött középen - eredményesen! Centerezésével újra nyolc gól a különbség.

8. perc: A magyar találat után le is fújták a játékvezetők a negyedet, jöhet a zárórész.

4. NEGYED:

1. perc: Mi jöhetünk, várjuk a következőt!

1. perc: Még várunk egy picit, ugyanis elveszítettük a labdát.

2. perc: Kis Gábort próbálgatják a társak. Ő meg a kanadai kapus fején gyakorol. A sarokdobás után ismét megkapta a labdát, de a portás megint az útjába állt.

3. perc: Magyar ötméteres! Ismét Kis Gáborról.

3. perc:  14-5 Kettőből kettő! Biros Péter, 2008 legjobb vízilabdázója bombabiztosan értékesítette a büntetőt.

4. perc: A kapufa segített Nagy Viktornak, támadhatunk.

4. perc: 15-5 Madaras Norbert a hosszút választotta, márpedig amit ő elhatároz... Tízzel vezet a magyar válogatott Kanada ellen.

5. perc: Kanadai időkérés. Sok értelme nincs, ha csak az nem, hogy kicsit kifújják magukat a játékosok.

5. perc: Megint kapufa... aztán blokk, de marad a kanadaiaknál a labda. A cserékkel felfrissült a magyar csapat, így akár újabb gólparádé is kezdetét veheti.

5. perc: Először a meccsen gyengén támadtunk, nem volt ötlet benne, így letelt a támadóidőnk.

6. perc: Büntetőt kaptak Madarasról az észak-amerikaiak.

6. perc: 15-6 Graham harmadik gólja, Nagynak esélye sem volt hárítani.

7. perc: Kiengedett a magyar válogatott, könnyedén szórjuk el a labdákat.

8. perc: Vége a találkozónak. Magabiztos győzelemmel mutatkozott be a római világbajnokságon Kemény Dénes olimpiai bajnok válogatottja!

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE:
Kapusok: Gergely István (Domino Honvéd), Nagy Viktor (Vasas)
Mezőnyjátékosok: Biros Péter (Eger), Gór-Nagy Miklós (Budva), Hárai Balázs (Eger), Hosnyánszky Norbert (Vasas), Kis Gábor (Vasas), Kiss Gergely (Primorac Kotor), Madaras Norbert (Pro Recco), Szivós Márton (Domino Honvéd), Varga Dénes (Vasas), Varga Dániel (Vasas), Varga II. Zsolt (Eger)

EGY KIS ÍZELÍTŐ:

Nemzeti csapatunk és a Kemény Dénes vezette szakmai stáb szombat délután érkezett meg az Örök Városba. Még a vihar sem szólhatott közbe. Szivós Mártonék ugyanis már csak Rómában értesültek róla, mekkora zivatar alakult ki Magyarország felett. Sokat nem gyönyörködhettek azonban a gyönyörű város szépségeiben, hiszen este már edzésre kellett jelentkezniük a játékosoknak a Foro Italicóban.

„Húzós programunk van, hiszen amióta megérkeztünk három edzésünk volt. Az olaszokkal is tréningeztünk, illetve volt egy kétkapuzás is velük. De ebből nem vonnék le semmilyen következtetést" - mondta honlapunknak a vasárnapi második összetartást követően Kiss Gergely.

No igen, az ő vállán talán még nagyobb teher van most Rómában, mint korábban. Kásás Tamás pihen, Benedek Tibor és Molnár Tamás visszavonult a válogatottságtól. Az eddigi felkészülés során hárman maradtak a háromszoros olimpiai bajnokok közül. A balkezes bombázó mellett a csapatkapitánnyá előlépő Biros Péter és Szécsi Zoltán. Utóbbi azonban sérülékenysége okán nem került be a tizenhármas utazó keretbe, így maradt a Kotor légiósa és az Eger nagy öregje. Márpedig most az ő kettejük dolga, hogy utat mutassanak a fiataloknak, hogy segítség a rutintalanabbakat. De legfőképpen: vezérei legyenek Kemény Dénes átalakuló együttesének.

$$jatekos$$

"Nem tagadom, érezhetően van egy kis feszültség a csapaton belül. A fiatalabb, rutintalanabb játékosok izgatottabbak. Mindenesetre nagyon várjuk már a Kanada elleni meccset. Az az igazság azonban, hogy leginkább a második hétre készülünk" - folytatta Kiss.

Nem véletlen klasszisunk utolsó fél mondata. Amióta kiderült, mely ellenfelekkel kerültünk egy kvartettbe, azóta azt hangoztatja valamennyi játékosunk, hogy a csoportok meg kell nyernünk. Valamint az is gyakran szóba került, hogy csak a dobogó lehet a cél, még ezzel az átalakulóban lévő kerettel is.

"A németeket ismerjük, a kanadaiak legjobb játékosait szintén, Dél-Afrika talán egy picit sötét ló, de biztosan jobbak vagyunk náluk. A folytatásra kell koncentrálnunk."

Hétfő délelőtti (10:50) ellenfelünkről egyébként érdemes megemlíteni, hogy összesen négyszer tudta magát olimpiára kvalifikálni. Pekingben 11. lett, míg legjobb eredményét 1976-ban érte el, akkor kilencedikként zárt. A világbajnokságokat tekintve sem szerepeltek sokkal jobban a kanadai pólósok. Sőt! Legjobb helyezésük a két évvel ezelőtti 12. helyük volt. Egyik legnevesebb játékosunk egyébként a hazánkban, az Eger színeiben szereplő Aaron Feltham.

Kiss Gergely a beszélgetés végén még elárulta, nem lesz sok lehetőségük a városnézésre, hiszen szinte Róma legszélén laknak egy teljesen átlagos szállodában. Bár a Foro Italico sem a belvárosban található, azért gyanítható, a magyar busznak sokszor meg kell majd küzdenie az olasz főváros sajátos közlekedési kultúrájával.