A szakvezető a keddi indulás előtt elmondta, hogy mind a 21 versenyző egészséges, bár a formák vegyesek, hiszen a pekingi olimpia után rövidebb-hosszabb pihenőt kapott mindenki, természetesen a legjobbak is. Például a kínai fővárosban három ezüstérmet szerzett Cseh László még el sem kezdte az érdemi felkészülést, a sportági-szövetségi érdekekre való tekintettel azonban végül ő is vállalta az Eb-részvételt, jelesül a 4x50 méteres vegyesváltóban.
Kiss László hozzátette, hogy a stafétabeli tagság miatt egyéniben is rajthoz kell állnia Csehnek, aki 50 m háton "tudja le" kötelező szólóprogramját. Ennek megfelelően nem is várható tőle kiugró eredmény, jóllehet a klasszis úszó - aki a legutóbbi, tavaly decemberi, debreceni rövidpályás Európa-bajnokságon a 4 magyar aranyérem közül háromnak is a gazdája volt, ráadásul a két vegyesének egyformán világcsúccsal - leszögezte, hogy szeretné segíteni a csapatot a váltóban, s reméli, tudja is.
Nemrég kezdte újra a munkát a 25 méteres medencében rendezett múlt évi Eb negyedik magyar aranyának tulajdonosa, a mellúszó-specialista Gyurta Dániel is, így a kapitány a válogatott 11 fős férfirészlegéből ezúttal a legfelkészültebb Kis Gergőben bízik, aki Cseh távollétében a 400 m vegyes favoritja. Kiss László az olimpiai hatodik helyezettől dobogós pozícióra számít más számokban is, például 400 és 1500 m-es gyorson.
A nőknél többen is kellemes meglepetéssel rukkolhatnak ki: a szövetségi kapitány szerint nem is egy döntő eredményhirdetésekor állhat fel a dobogóra Verrasztó Evelyn, vagy éppen Szepesi Nikolett, Dara Eszter és Mutina Ágnes, még ha a tavalyi "rövidtermés" - a 4 arany mellett 2 ezüst és 3 bronz - megismétlése valószínűtlennek tetszik is. Azzal együtt, hogy az előjelek biztatóak, amennyiben a november közepi országos bajnokságon öt magyar felnőttcsúcs született, amellett nem kevesebb mint 29 korosztályos rekord dőlt meg. A fiatalabb évjáratú tehetségek közül többen ott lesznek a horvát városban is, ahol bizonyságot adhatnak talentumukról.