Vidi-leckét kaptak a United-verők is

Létrehozva: 2012. október 25. 20:50
Megismételte a Sporting elleni produkcióját a Videoton, amely maximálisan kihasználta a Basel gyengélkedését, edzőváltását, és fegyelmezett védekezéssel, hatékony támadójátékkal nyerte meg második mérkőzését az Európa-liga G-csoportjában. A fehérváriak a Genk mögött a második helyen tanyáznak féltávnál.

LABDARÚGÓ EURÓPA-LIGA, G-CSOPORT, 3. FORDULÓ:

VIDEOTON (magyar)-BASEL (svájci) 2-1 (2-0)

Székesfehérvár, Sóstói-stadion, 8106 néző. Vezette: Miroslav Zelinka

VIDEOTON (4-2-3-1): Bozsovics - Brachi, Vinícius, Caneira, Szolnoki - Neto, Mitrovics - Walter Lee (Torghelle 86.), Sándor (Tóth B. 73.), Gyurcsó (Oliveira 79.) - Nikolics. Vezetőedző: Paulo Sousa. Kispad: Tujvel, Szekeres, Kaká, Tóth, Kovács, Filipe Oliveira, Torghelle.

BASEL (4-1-4-1): Sommer - Pak Dzs. H. (Voher 46.), Dragovics, Schar, Steinhöfer - Cabral - Degen (Frei 72.), Stocker, Díaz, Salah (Pak K. R. 57.) - Streller. Vezetőedző: Murat Yakin. Kispad: Vailati, Degen, Voser, Sauro, Grether, Frei, Pak K. R.

Gólszerző: Nikolics (2.), Caneira (32.), ill. Schar (91.)

Sárga lap: Stocker (79.), Streller (86.)

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN:

Genk-Sporting Lisboa 2-1 (De Ceulaer 25., Barda 88., ill. Schaars 8.; kiállítva: Boulahrouz 76.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Az ősz az Európa-ligáról szól a Videotonnál! Miközben az NB I-ben némi pechhel ugyan, de immár öt forduló óta nyeretlen és 11 pontra került az éllovas Győrtől, a nemzetközi porondon rohamléptekkel halad az emberemlékezet óta várt tavaszi folytatás felé! Csütörtöki győzelmével pedig immár négypontos előnyből gazdálkodhat.

A Baselnél tudvalevő, hogy a Sportinghoz hasonlóan nagyon nem stimmel valami. A tavaly ősszel a Manchester Unitedet a Bajnokok Ligája csoportkörében kiejtő, majd februárban a Bayern Münchent otthon legyőző csapat az idén már a BL-selejtezőben elbukott, és csak negyedik helyen szerénykedik a svájci bajnokságban.

A háttérben nem állnak nagy titkok, eladták két sztárjukat, Granit Xhakát és Sherdan Shaqirit, akik helyére Chilétől Csehországon át hoztak pótlást, ám nem azonos minőségben. A kudarcokat edzőváltás követte, Székesfehérvárra a 10 napja kinevezett új edzővel érkeztek, és ismét bizonyították, továbbra is akadozik a gépezet.

Rögtön a 2. percben kapituláltak: ez a létező legrosszabb rajt egy Videoton típusú csapat ellen, hiszen kezdhették azt a játékot űzni, ami a magyaroknak a legjobban fekszik, támadni minden áron, és megakadályozni, hogy kontrából ne csípjék őket el a másik oldalon. Ahogy ebben az idényben az Európa-ligában legtöbb csapatnak nem sikerült, a svájci bajnok is pórul járt, már az első félidőben, 2-0-s hátrányban nagy-nagy bajban volt.

Egyébként támadott becsülettel, de szokás szerint Paulo Sousa szervezett védelmet vont Bozsovics kapuja elé, a montenegróinak ezúttal talán a szokásosnál több dolga volt, viszont amikor kellett a szerencse is mellé állt. A helyenként tanácstalan svájciak azért a 90 perc alatt alaposan beszorították a piros-kékeket, sokszor csak a befejezés hiányzott. Szerencsére a szépítés a 91. percben érkezett, amikor már réges-régen késő volt.

Nyert a Videoton, mégpedig másodszor, amivel úgy kezdi meg a csoportkör második félidejét, hogy négy pont előnnyel, hat egységgel a zsebében a második, kéz a kézben halad a Genkkel. Hol van már a belgiumi 0-3... A dolog nehézsége, hogy menni kell még Portugáliába és Svájcba, de egyetlen győzelem három meccsen elég lehet!

Ha sikerül, ez a futballtavasz más lesz, mint a többi!

93.: Vége a mérkőzésnek.

91.: GÓÓÓLLL!!! Schar úgy fejelte be a labdát a rövidről a léc alá egy jobb oldali szögletből, mint Didier Drogba tette a Bayern ellen a BL-döntőben. Remélhetőleg már túl későn érkezett. 2-1.

90.: Három perc a hosszabbítás.

86.: Torghelle váltotta Walter Lee-t.

85.: Stocker bal oldali lövése kerülte el a bal alsót. Ezt is megúsztuk.

81.: Felpörögtek a végére a vendégek, rengeteg a felívelés, a helyzet, Bozsovicsnak sok a dolga. Szerencsére kétgólos az előny, akár egy hiba is beleférhet.

79.: Gyurcsó helyén Oliveira folytatta.

79.: Stocker dühöng, sárga lapot kapott.

73.: Sándor helyén Tóth Balázs.

70.: Bozsovics ziccerben fogta meg Streller jobb alsó felé tartó labdáját.

67.: A Genk-Sporting 1-1-re áll továbbra is, jelen állás szerint vezeti négyesét a Videoton.

65.: Folyamatosan a svájciaknál a labda, de egyre inkább tanácstalanul passzolgatnak. Tökéletes.

60.: Streller durrantott fölé közelről, de lesről tette.

57.: Pak K. R. áll be Salah helyére.

54.: Streller hasalt el négy védő gyűrűjében, nincs büntető, pedig nagyon gyanús volt. Huhh!

50.: Svájci támadások továbbra is, de egyelőre kevesebb veszéllyel.

46.: Folytatááás!

45.: Félidő. A Sporting elleni teljesítményét hozza a Videoton, kevés helyzetből gólok, hozzá stabil védekezés.

44.: Brachi jobb oldali beadása volt jó kis híján Walternek, végül Sommer nyelte el a labdát.

40.: Egymást követik a svájci beadások, akciók, hol Bozsovics véd, hol pontatlanok a labdák.

32.: GÓÓÓÓLLL!!! Jobb oldali szabadrúgásra Gyurcsó érkezett a rövid oldalon, belekotort, így gurult be középre a labda, amelyet Caneira az ötösről pofozott be a hálóba. Micsoda helyzetkihasználás! 2-0.

30.: A Videoton jobb oldala rendkívül aktív Walter Lee-vel, a kevés hazai akció mindig erre fejlődik fel.

28.: Cabral pakolt oda Walternek, sárgagyanús volt, de megúszta.

26.: Walter jobb oldali beadásából Sándor lőtt 14 méterről, de Schar ezúttal blokkolt.

23.: A csoport másik mérkőzésén Schaars góljára De Ceulaer az imént, így Genk-Sporting 1-1 a 27. percben.

22.: Állandósult a játék képe, a Videoton térfelén passzolgat és akciózik a Basel, elsősorban a jobb oldalt erőlteti, és néhány lövéssel jelezte: egyenlítene.

18.: Streller 17 méterről a bal alsó mellé gurított. Egy métert tévedett, de Bozsovics rajta volt a labdán.

15.: Tovább tart a vendég nyomás, persze a Videotonnak nagyon megy a védekezés plusz kontra.

12.: Jobb oldali szabadrúgásból Streller került ziccerbe a hosszún, ám éles szögből Bozsovics zárta a szöget.

10.: Basel-támadások a gól óta, védekezik a Videoton.

6.: Jobbos svájci szöglet után Walter Lee fejelte ki a labdát a hosszún.

5.: Micsoda kezdés a magyar ezüstérmestől, szinte fel sem fogták a svájciak, hogy elkezdődött a meccs, máris hátrányba kerültek.

2.: GÓÓÓLLL!!! Jobbról érkezett a beadás a rövidre, Schart megelőzte Nikolics, belekotort a labdába, amely a védőn is megpattant, mielőtt Sommer csak beleérni tudott és a bal alsóba tessékelte. 1-0.

2.: A Basel fehér, a Videoton piros-kék szerelésben.

1.: A Basel kezdte.

18:58: A csapatok megérkeztek a pályára, felcsendült az Európa-liga himnusza.

18:55: A Videoton sincs csúcsformában, zsinórban öt nyeretlen bajnokival a háta mögött a hetedik, hátránya már 11 pont a Győr mögött.

18:44: A Basel válságát éli, két hete esett át edzőváltáson, jelenleg negyedik a svájci bajnokságban azok után, hogy a tavasszal megnyerte. Igaz, azóta eladta Sherdan Shaqirit a Bayernnek, Granit Xhakát pedig a Borussia Mönchengladbachnak. Pótlások Chilétől kezdve Csehországig érkeztek, de nem azonos színvonalon.

18:24: A Videoton 17:40-kor érkezett meg a stadionba.

18:15: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Videoton harmadik Európa-liga-mérkőzéséről a főtáblán. Jó szórakozást kívánunk!