Vb-selejtezők: megérdemelt kétgólos osztrák vereség Litvániában

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 10. 22:30
Az osztrák labdarúgó-válogatott kétgólos vereséget szenvedett Marijampolében a házigazda litván együttestől világbajnoki selejtező mérkőzésen.

A találkozó első félidejében nem találták a hálóba a csapatok, a fordulás után azonban a hazaiak beleerősítettek és nem sokat kellett várniuk, hogy kétgólos előnyre tegyenek szert. Az osztrák védelem öt perc leforgása alatt kétszer is megadta magát, a találkozó eldőlt.

A litvánok a románok elleni idegenbeli 3-0-as győzelemmel nyitottak, majd folytatták ezzel a mostani sikerrel. Még gólt sem kaptak két meccsen, pedig két fajsúlyos együttessel mérkőzhettek meg, bizony bejelentkeztek a továbbjutásért folytatott versenyfutásra. Ausztria a rajton számukra sokat ígérően kapta el a franciákat (3-1), a mostani eredmény számukra mindenképpen csalódást jelentő.