U19: vereség Portugáliától, oda az Eb

Szerző: shLétrehozva: 2010. május 8. 15:02
Lemaradt a nyári franciaországi U19-es labdarúgó Európa-bajnokságról a magyar válogatott, miután szombaton Tatabányán 3-2-es vereséget szenvedett Portugáliától. Szapor Tibor fiai nagyszerű első félidő produkáltak, Kulcsár Kornél látványos szabadrúgása és Skriba Máté büntetőjére azonban két bosszantó védelmi hibát kihasználva válaszoltak a luzitánok. A második 45 percben elfogytak a mieink, ötlet, elképzelés nélkül futballoztak, ezzel szemben a vendégek sorra dolgozták ki helyzeteiket és a mérkőzés legjobbja, Nélson Oliveira vezetésével megérdemelten, a másik mérkőzésen a románokat legyőző görögöket megelőzve jutottak ki a kontinenstornára.

EB-SELEJTEZŐ, ELITKÖR, 3. FORDULÓ:
MAGYARORSZÁG-PORTUGÁLIA 2-3 (2-2)
Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Karaszjev (Karmalov, Guszan) - oroszok
MAGYARORSZÁG: Kovácsik - Nagy, Kelemen, Preklet, Eszlátyi (Tischler 46.) - Simon, Egerszegi (Laczkovich 64.), Ladányi (Kálnoki-Kis 64.), Kulcsár - Margitics, Skriba. Szövetségi edző: Szapor Tibor. Cserepad: Mursits, Szűcs, Kálnoki-Kis, Laczkovich, Tischler, Márkus.
PORTUGÁLIA: Maia - Amorim, Reis, Roderick, Oliveira (Capela 92.) - Cédric (Rui 69.), Sana, Agra (Baldé 78.), Alex - Pereira, Ruben. Szövetségi edző: Ilídio Vale. Cserepad: Capela, Baldé, Viera, Rui.
Gólszerző: Kulcsár (25.), Skriba (33.) ill. Agra (21.), Alex (43.), Oliveira (60.)
Sárga lap: Kulcsár (59.) ill. Sana (40.), Reis (68.), Danilo (77.)
1-7 0
*A csoport győztese, Portugália jutott ki a világbajnokságra.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
90+2.: Vége a mérkőzésnek, Portugália jutott ki az Európa-bajnokságra.
90+2.: Oliveirát Capela váltotta.
90.: Két perc a ráadás.
86.: Oliveira lépett meg középen, majd váratlanul 20-ról a jobb felsőt célozta meg. Az oldalhálót érte bombája.
85.: Gyakorlatilag eldőlt a magyarok sorsa, 2-0-ra vezetnek a görögök.
83.: Egy ügyes középre emelést kapásból lőtt éppen a kapu fölé Tischler.
78.: A végig veszélyes Agra helyett Baldé a pályán.
77.: Danilónak mutatta fel a sárgát a játékvezető.
71.: Ezt megúsztuk! Ruben találta el a kapufát.
69.: Portugál csere: Cédricet Rui váltotta.
68.: Reis sárgult be.
67.: Ruben éles szögből lőtt jobbról, mivel Freklet nem támadta meg elég agresszíven, Kovácsiknak lábbal kellett hárítania.
64.: Kettős magyar csere: Egerszegit Laczkovich, Ladányit Kálnoki-Kis váltotta.
62.: Ha nem lenne elég, hogy hátrányba kerültünk, a görögök megszerezték a vezetést Románia ellen, amely önmagában ellehetetleníti továbbjutásunkat.
60.: GÓÓÓLLL! Ruben!!! Bolondot csinált a magyar védelemből Agra, aki négy ember mellett ment el, egy kényszerítő után a jobb szélen kapta vissza a labdát, középre emelt, ahol Oliveira gyenge, hosszú sarokba tartó fejese ért célba. 3-2.
59.: Kulcsár kapott sárgát.
55.: A másik mérkőzésen továbbra is 0-0 az állás, azaz ha győz a magyar válogatott, kijut az Eb-re!
54.: Ruben lövése elszáguldott Kovácsik mellett, de a kapu előtt álló Preklet lábáról kipattant a labda.
53.: Cédric beívelését húzta le Kovácsik Alex elől.
52.: A szünet óta jobbára a vendégek támadnak.
50.: Oliveira tüzelt kevéssel a bal felső sarok fölé.
49.: Ruben 25 méteres szabadrúgását Kovácsik fogta magabiztosan.
47.: Illusztris vendéget fedezett fel a tévékamera a lelátón, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Erwin Koeman figyeli a találkozót.
46.: Ruben beadását Kovácsik könnyedén húzta le.
46.: Cserélt Szapor Tibor a félidőben. A bal szélen többször gondba került Eszlátyi helyén az MTK játékosa, Tischler Patrik folytatja.
46.: Folytatódott a mérkőzés.
45.: Nincs hosszabbítás, a félidei eredmény 2-2! Jól játszik a magyar válogatott, ám két bosszantó védelmi hibát kíméletlenül megbüntettek a portugálok.
43.: GÓÓLLL!!! Alex! A középpályás első kísérletét Kovácsik hárította, a labda jobbra az alapvonal mellett gurult, mikor érkezett Agra, senki nem lépett ki rá, így nyugodtan középre tekert, ahol Alex három méterről a kapuba fejelt. 2-2.
40.: Sana sárgult be.
40.: Alexnek gurítottak le középen egy szabadrúgást, de 25 méterről erőtlenül, laposan lőtt.
37.: Eszlátyi mellett lódult meg Agra, majd szinte ugyanonnan lőtt, ahonnan a gólját szerezte, de ezúttal Kovácsik lábbal hárított.
33.: GÓÓÓÓÓLLLLLLL!!!! Skriba állt a labda mögé és a jobb alsóba vágta a labdát. Maia érezte a sarkot, de hárítani nem tudott. 2-1.
32.: Büntetőt kapott a magyar válogatott!!! Kulcsár passzát Skriba vette át, buktatták, tizenegyes!
25.: GÓÓÓÓÓLLLLLLL!!! Mekkora gól! Kulcsár 28 méterről egészen fantasztikusan csavart a jobb felső sarokba, a labda a kapufáról pattant a hálóba. Maia a kapufánál térdelve nézte végig a csodálatos lövést. 1-1.
24.: Simont rúgta fel Cédric, balról, 28 méterről jön szabadrúgással a magyar csapat!
21.: GÓÓÓLLL!!! Agra! A jobb oldalon lépett ki a középpályás, a tizenhatoson belülre érve lerázta védőjét, majd a rossul kimozduló Kovácsik mellett a kapu közepébe gurított. 0-1.
17.: Újabb Simon-lövés végén megint Maia hárított.
16.: Simon ziccere maradt ki! Skriba passzát üresen, 15 méterről tűzte kapura, Maia szögletre ütötte a labdát.
16.: Ruben tört be balról a tizenhatosra, de szerelték, már mi támadunk.
10.: Az első tíz perc az ismerkedésről szólt, helyzet nélkül passzolgatnak középen a csapatok.
1.: Elkezdődött a mérkőzés.