1. DON FABIO. Capello kiemelkedő edzői kvalitásai vitán felül állnak, de hogy nyakig benne van a csúfos angol kiesésben, az teljesen egyértelmű. Az alább taglalt hibák, hiányosságok egy jelentős része az ő lelkén szárad. Az, hogy az angol válogatott négy világbajnoki mérkőzése közül egyiken sem játszott a tőle elvárt színvonalon – az eredményről nem is beszélve –, kizárt, hogy ne vonna maga után semmiféle következményt.
2. KULCSJÁTÉKOSOK MELLŐZÉSE. A kerethirdetéskor általános megdöbbenést keltett, hogy az Ashley Young, Agbonlahor, Walcott, Adam Johnson négyest otthon hagyja Capello. Valamennyien kivételes futballisták, helyük lett volna a Dél-Afrikába tartó repülőgépen.
3. SÉRÜLÉSEK. A Terry magánéleti botránya miatt csapatkapitánynak kinevezett Rio Ferdinand napokkal a vb előtt dőlt ki a sorból, de a torna alatt is csak elvétve volt olyan edzés, amelyen az összes játékos részt vett volna. Barryt eleve sérülten vitte ki Capello, de Kinggel is inkább csak a baj volt.
4. „VÉGKIMERÜLÉS". A Premier League, a hazai és a nemzetközi kupasorozatok a végletekig kifacsarták a játékosokat, ilyen terhelés mellett törvényszerű, hogy a világbajnokság rosszul sül el.
5. ROONEY. A támadó a hátán vitte a Manchester Unitedet az egész szezonban, de már az idény vége felé látszott, hogy egyszerűen nem bírja a tempót. Ehhez képest az általános angol közvélekedés úgy szólt: ha Wayne Rooney elöl van, nagy gond nem lehet, a meccsenkénti minimum egy gól garantált. A csatár ehhez képest nullázott a vb-n, az akarás önmagában kevés tőle.
6. HATALMAS ELVÁRÁSOK. Az angol sajtó és a szurkolók egyöntetűen vb-címet vártak a válogatottól, a teher pedig agyonnyomta a játékosokat. Reálisan nézve Anglia egy percig sem volt favorit a világbajnokságon, de a helyi közvélemény ezt nem volt hajlandó belátni. Keserű az ébredés.
7. TERRY HERCEHURCÁJA. Januárban robbant a bomba: az angol válogatott csapatkapitánya, John Terry összeszűrte a levet válogatottbeli csapattársa, Wayne Bridge gyermekének anyjával. Bridge lemondta a válogatottságot, a nemzeti együttes öltözője megosztott volt az ügy megítélését illetően. Capello a botrány hatására elvette a karszalagot JT-től, akinek zaklatott mindennapjai kiütköztek a pályán nyújtott teljesítményén.
8. GERRARD ÉS LAMPARD. A két játékos egyaránt a középpálya közepén érzi jól magát, akár ikrek is lehetnének posztjukat és játékstílusukat tekintve. Kettejüket egyszerre vétek berakni a csapatba, Don Fabio mégis megtette. Ennek az lett a következménye, hogy kioltották egymás játékát. A vak is látta, ez a rendszer működésképtelen, de Capello egyikőjüket sem merte a padra ültetni. Talán most már ő is másként gondolkodik.
9. UPSON. A West Ham középhátvédje botrányos idényen van túl, érthetetlen, Capello hogyan rakhatta be Terry párjának Szlovénia és Németország ellen. Súlytalan volt, amatőr helyezkedési hibáit kegyetlenül kihasználták a németek. King és Carragher is jobb választás lett volna a Nationalelf ellen, de meggyőződésünk, a páratlan szezont maga mögött tudó Michael Dawsonnak kellett volna bizalmat szavaznia Capellónak. Matthew Upsont csupán a vasárnapi fejesgólja miatt dicsérhetjük, de eközben a főszereplésével négyet is beszedett az angol védelem.
10. JORGE LARRIONDA. Az uruguayi játékvezető segítőjével, Mauricio Espinosával alaposan benézte Lampard lövését, amelynek nyomán minden kétséget kizáróan a gólvonal mögé pattant a labda. Ha Larrionda megadja, 2-2, és teljesen nyílt a meccs. Mi azonban úgy tippeljük, ez esetben is a németek mentek volna tovább, mert a játék minden elemében jobbak voltak Angliánál, az effajta találgatásnak azonban semmi értelme nincs. Ez már történelem, akárcsak a Háromoroszlánosok '66-os vb-aranya. De rég is volt!
VIDEÓ! Története legsúlyosabb vb-vereséget szenvedte el az angol labdarúgó-válogatott, amely 4-1-re kapott ki Németországtól a vasárnap a legjobb 16 között. 30 perc után kétgólos előnybe kerültek Joachim Löw fiai, ám a...
Tovább a teljes cikkhez »