Sima Barca-siker, Messi megsérült

Szerző: SHLétrehozva: 2013. november 10. 22:48
Továbbra is őrzi előnyét a Barcelona a spanyol labdarúgó-bajnokság élén, miután a 13. fordulóban meglehetősen simán, 4-1-re nyert a Real Betis otthonában. Cesc Fabregas duplázott, a hazaiak tizenegyesből az utolsó percben szépítettek, de ami a katalánok szurkolóit talán a legjobban érdekli, hogy Lionel Messi rásérült a bal combjára, ezért már a 22. percben el kellett hagynia a pályát. A Barca azonban nélküle is simán megoldotta a kötelező házi feladatot.

SPANYOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PRIMERA DIVISIÓN), 2013/2014
13. FORDULÓ:
REAL BETIS - FC BARCELONA 1-4 (0-2)
Sevilla, Benito Villamarín, V.: José González

REAL BETIS: Sara - Steinhöfer, Caro, Figueras, Nacho - X. Torres, Nono (Matilla 75.) - Vadillo, Verdú (Chuli 63.), Juan Carlos (Vila 67.) - Jorge Molina Vezetőedző: Pepe Mel
Cserék: Andersen (kapus), Amaya, Vila, Matilla, Chuli, B. Rodríguez, Mabwati

FC BARCELONA: Valdés - Alves, Bartra, Puyol, Montoya - Song, Xavi, Fabregas (Sergi Roberto 80.) - P. Rodríguez, Messi (Iniesta 22.), Neymar (Tello 74.) Vezetőedző: Gerardo Martino
Cserék: Pinto (kapus), Iniesta, Sánchez, Mascherano, Tello, Sergi Roberto, Adriano

Gólszerző: Molina (90+1.-11-esből, ill. Neymar (35.), P. Rodríguez (37.), Fabregas (63., 79.)
Sárga lap: Juan Carlos (55.), Nono (68.), X. Torres (76.), ill. Valdés (20.)
ONLINE KÖZVETÍTÉS

90+2. perc Vége a mérkőzésnek.

90+1. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Tizenegyesből szépít a Real Betis, Jorge Molina a gólszerző. 1-4

89. perc Andrés Iniesta távoli lövését blokkolják a védők, a kapus pedig begyűjti a labdát.

86. perc Víctor Valdés óriásit ment Carles Puyol hibája után, és a kapujából messze kifutva csúszik Chuli elé, és elakad benne a csel, aztán rohan is vissza a kapujába.

85. perc Víctor Valdés fogja meg Javier Matilla csúsztatott fejesét.

80. perc Gerardo Martino a második gólja után lehozza Cesc Fabregast, Sergi Roberto áll a helyére.

79. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Újrabb Barca-gól Cesc Fabregas fejel a földre egy jobb oldali beadást, ami a kapufáról bepattan a kauba. 0-4

77. perc Álvaro Vadillo lő kapásből, mellé.

74. perc Lionel Messi után Neymart is lehozza Gerardo Martino, igaz nem sérülés miatt, Cristian Tello megy be helyette.

70. perc A harmadik gól óta kicsit csökkent az iram, laposodik a meccs.

63. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Cesc Fabregas passzolja be pár méterről, a védők falából kilépve Dani Alves beadását. 0-3

60. perc Neymar fantasztikus csele után tüzel, de a lövés Guillermo Saraban elakad, mint ahogy az ismétlés is. Dupla bravúr a kapustól.

55. perc Juan Carlos kap sárga lapot, mert felvágja Dani Alvest, aki meggyőzően hempergőzik még párat.

51. perc Támadásban marad a Real Betis, Markus Seinhöfer 22 méteres lövése csattan a jobb kapufán, a takarásban álló Víctor Valdés vetődik, de ha a labda kicsivel beljebb megy, nem ért volna oda.

50. perc Andrés Iniesta adja el a labdát a saját 16-osa előtt, Álvaro Vadillo kerül helyzetben és megint Marc Batra blokkol óriásit.

47. perc Real Betis-helyzetekkel kezdődik a második játékrész, Juan Verdú 18 méteres lövése nem sokkal kerüli el a kaput.

46. perc A Barcelona kezdi a második félidőt.

Szünet.

45+1. perc Vége az első félidőnek.

45. perc Óriási vendéghelyzet marad ki, Neymar önzetlenül ad középre, Pedro Rodríguez azonban hat méterről nem tudja jól eltalálni, mert az elé vetődő Jordi Figueras blokkolni tud.

37. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Pedro Rodríguez csinálja meg a helyzetet, mert remek ütemben indítja magát. Neymar elengedi a passzt, mert lesen áll, így Pedro a kapuig fut, és egy az egyben becsavarja a labdát a hosszúba. 0-2

35. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Cesc Fabregas kap labdát a leshatáron, a kapu előtt középre adja laposan a labdát, az üresen érkező Neymar pedig közvetlen közelről a hálóba passzol. 0-1

35. perc Pedro Rodríguez kap remek labdát Cesc Fabregastól, lerátta a védőjét, majd óriási helyzetben a kapus kezeibe emeli a labdát.

34. perc Megzavarhatónak tűnik a Barcelona védelme, Carles Puyol passzol hátul ellenfélhez.

30. perc Sokat küzd egymással (verbálisan is) Neymar és Markus Steinhöfer. Mi lesz ebből?

27. perc Álvaro Vadillo kerül óriási helyzetbe, Marc Batra az utolsó pillanatban piszkál a labdába, és menti meg a szituációt.

25. perc Óriási helyzet, Dani Alves ível középre, Neymar fejel négy méterről, de a gyenge labdába még bal kézzel belekap Guillermo Sara.

22. perc Sérülés miatt cserél a Barcelona, Lionel Messi jön le, a helyére Andrés Iniesta áll. Az argrentin Nonótól kapott egyet a bal lábára.

21. perc Andrés Iniesta melegít, ebből korai Barca-csere lesz.

18. perc Az üresen hagyott Juan Carlos fejesét védi nagy bravúrral Víctor Valdés.

17. perc Jorge Molina hagy ki egy hatalmas helyzetet, egy visszacsellel megeteti Marc Batrát az ötös vonalánál, majd éles szögből lő, Víctor Valdés auonban jó ütemben vetődik ki, és elakad benne a labda.

16. perc Neymar löki fel Markus Steinhöfert, aztán mikora bíró lefújja, még ő reklamál egy sort.

11. perc Jorge Molina lő közelről, nagy erővel, Marc Bartra azonban közbelép és hatalmasat ment.

8. perc A Barca két középső védője nem érti meg egymást egy jobb oldali vendégbeadás után, egymásra lövik a labdát, ami szerencséjükre a kapus, Victor Valdés felé pattan.

5. perc Szokatlan helyzet, a Real Betis passzolgat, a Barcelona pedig kergeti a labdát.

3. perc Neymart hagyják elég szabadon a tizenhatoson belül, de a középre adása nem sikerül.

1. perc A Real Betis kezdi a mérkőzést.

20:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! A Barcelona toronymagas esélyese a ma esti, sevillai mérkőzésnek.