Rooney duplájával húzta ki a United

Szerző: SHLétrehozva: 2013. december 1. 14:50
A Manchester United újra 2-2-es döntetlent játszott az angol bajnokságban, Cardiff után ezúttal a Tottenham Hotspur otthonában, a White Hart Lane-en. Ráadásul csak a szerencsének köszönhette az ikszet is, lévén Wayne Rooney első találata egy rosszul pattanó ajándék volt, a második pedig egy tizenegyes. Ennek az eredménynek köszönhetően viszont egyik csapat pozíciója sem változott érdemben a tabellán, ez a döntetlen igazán egyik csapatnak sem volt jó. Főleg André Villas-Boasnak, akinek erősen inog már a széke Londonban.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE), 2013/2014

13. FORDULÓ:
TOTTENHAM HOTSPUR - MANCHESTER UNITED 2-2 (1-1)
London, White Hart Lane, V.: Mike Dean

TOTTENHAM HOTSPUR: Lloris - Walker, Chiriches, Dawson, Vertonghen - Dembélé, Sandro - Lennon (Townsend 65.), Paulinho, Chadli (Sigurdsson 85.) - Soldado (Defoe 73.) Menedzser: André Villas-Boas
Cserék: Friedel (kapus), Kaboul, Capoue, Holtby, Sigurdsson, Townsend, Defoe

MANCHESTER UNITED: De Gea - Smalling, Vidics, Evans, Evra - Cleverley, Jones - Valencia (Nani 84.), Kagava (Young 84.), Welbeck (Hernández 73.) - Rooney Menedzser: David Moyes
Cserék: Lindegaard (kapus), Rafael, Anderson, Fellaini, Nani, Young, Hernández

Gólszerző: Walker (18.), Sandro (54.), ill. Rooney (32.)
Sárga lap: Lloris (56.), ill. Evra (77.), Jones (80.), Vidics (89.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS

90+4. perc Vége a mérkőzésnek.

90+3. perc Wayne Roney bal oldali szögletét csak másodszorra tudja megkaparintani a kapujából kivetődő Hugo Lloris.

90. perc Három perc lesz a hosszabbítás.

89. perc Nemanja Vidics kap sárga lapot Jermain Defoe lerántásáért.

85. perc Kihasználja utolsó cserelehetőségét is a Tottenham Hotspur menedzsere, lehozza Nacer Chadlit, a helyére Gylfi Sigurdssont küldi be.

84. perc Kettős csere a Manchester Unitedben. Antonio Valencia helyén Nani, Sindzsi Kagaváén pedig Ashley Young.

81. perc Jermain Defoe 17 méteres szabadrúgását blokkolja a kilépő Javier Hernández.

80. perc Phil Jones kap sárga lapot, akinek így a következő meccset ki kell hagynia.

79. perc Villámgyors hazai ellentámadás végén Kyle Walker jobb oldali beadásáról csak centikkel marad le az előre vetődő Andros Townsend, aki lehagyta Tom Cleverley-t.

77. perc Patrice Evra kap sárga lapot szándékos akadályozásért, miután a lendületből érkező Andros Townsend elé áll be.

73. perc Cserél mindkét csapat, a hazaiaknál a pocsékul játszó Roberto Soldado helyére Jermain Defoe érkezik, míg a Unitednél Danny Welbecket hozza le David Moyes menedzser, és Javier 'Chicharito' Hernándezt küldi be a helyére.

72. perc 26 méterről jön szabadrúgással a Tottenham Hotspur, de Kyle Walker lövésénél a sorfal most úgy tapad a földhöz, mintha leszögelték volna őket, nem is megy rajtuk át a labda.

69. perc Danny Welbeck cselezi be magát a tizenhatos bal szélén, de visszapassza egy hazai védőhöz megy. Roy Hodgson, az angol válogatott szövetségi kapitánya is kint van most a White Hart Lane-en.

66. perc Kyle Walker távoli szabadrúgása kerüli el jócskán a bal felső sarkot.

65. perc Cserél André Villas-Boas, Aaron Lennon helyére Andros Townsendet küldi be.

61. perc Wayne Rooney lő szabadrúgást a 16-os sarkáról, remek szögből, de pont belebombázza a labdát a sorfalba.

57. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! A büntetőt Wayne Rooney rúgja a kapu közepébe, Hugo Lloris balra vetődik. 2-2

56. perc Hugo Lloris kap sárga lapot, mert elhúzza a kapura törő Danny Welbeck lábát. Tizenegyes!

54. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Megint vezet a Tottenham Hotspur. Sandro cselez a 16-os előtt, majd Tom Cleverley-t elküldve irtózatos mobmagólt zúdít 20 méterről a bal felső ficakba, ezt nincs kapus, aki kiszedi. 2-1

51. perc Kicsit mintha feljebb tolta volna a támadósorát a Tottenham Hotspur, de eddig zömmel mezőnyharccal kezdődik a második félidő.

46. perc A Manchester United kezdi a második félidőt. A szünetben nem cserélt egyik csapat sem.

Szünet. A Manchester United eddig 62 %-ban birtokolta a labdát.

45+1. perc Vége az első félidőnek, az utolsó percben még erőteljesen rohamoz a Manchester United, eredmény nélkül.

45. perc Egy perc lesz a ráadás.

43. perc Phil Jones lövi kapásból kapura Antonio Valencia eltérített beadását, a labda ugyan méterekkel a jobb kapufa mellé megy, de a vetődve előrecsúszó Wayne Rooney éppenhogy nem tud beleérni.

39. perc David de Gea csap le vetődve Aaron Lennon lapos beadására.

36. perc David de Gea könnyedén húzza le Kyle Walker szabadrúgását.

32. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Manchester United. Phil Jones jobb oldali beadásába nagyon rosszul ér bele Klye Walker, így az visszapattan az ott tébláboló Wayne Rooney elé, aki erőszakos, és közelről, egy védővel a nyakán bepöcköli a hálóba. Szerencsés gól. 1-1

31. perc Roberto Soldado ad zseniális passzt a kapu elé futó Aaron Lennonnak, aki kapásból lő, David de Gea azonban az utolsó pillanatban még összezárja a lábait, és remekül véd.

29. perc Komoly helyzet a Spurs előtt, Paulinho rázza le Chris Smallingot a bal oldalon, majd remekül tálal a kapu elé érkező Roberto Soldado elé. Jonny Evans nem éri el, de a spanyol csatár a lelátóra vágja a remek helyzetet.

24. perc Wayne Rooney rúgja a Manchester United első mai szögletét, de elég laposan és elég gyatrán. A másodikat már szépen íveli középre, a kipattanót Tom Cleverley akarja kapura lőni kapásból, de rosszul pattan le a lábáról.

18. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Spurs. Szabadrúgást végez el a hazai csapat 18 méterről, remel szögből. Kyle Walker lövi el erősen a labdát, meglepetésre viszont laposan, ami így a felugró sorfal alatt a kapu közepébe vágódik. David de Gea már nem ér vissza. 1-0

15. perc Vlad Chiriches hibája után Antonio Valencia tör be a 16-oson belülre, a kipattanót 12 méterről laposan Wayne Rooney lövi a védőkbe, akik üggyel-bajjal végül tisztáznak.

11. perc Aaron Lennon forgolódik, majd tisztára játszva magát 18 méterről laposan lő, David de Gea vetődve megfogja a labdát. Roberto Soldado már ott jött a kipattanóért.

6. perc Szép támadást vezet a Tottenham Hotspur, miután a bíró előnyszabályt int Patrice Evra szabálytalanság után. Paulinho lendületből kiadja jobbra, de Kyle Walker hosszan szökteti magát. Pedig szép volt.

2. perc A meccs első szögletét Kyle Walker végzi el bal oldalról, a kapujából kimozduló David de Gea viszont kiöklözi a mezőnybe. A spanyol kapus 100. meccsét játssza a Manchester Unitedben.

1. perc a Tottenham Hotspur kezdi a mérkőzést.

12:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! A Premier League 13. fordulójának szombati végeredményei:

Cardiff City - Arsenal 0-3 (Ramsey 29., 90+3., Flamini 86.)
Aston Villa - Sunderland 0-0
Everton - Stoke City 4-0 (Deulofeu 45., Coleman 49., Oviedo 58., Lukaku 79.)
Norwich City - Crystal Palace 1-0 (Hooper 30.)
West Ham United - Fulham 3-0 (Diamé 47., C. Cole 82., J. Cole 88.)