Pofozógép lett a Liverpoolból

Szerző: SHLétrehozva: 2012. május 1. 22:36
Tizenharmadik vereségét szenvedte el a Liverpool a Premier League-szezonban, odahaza kapott ki 1-0-ra a Fulhamtől a 34. fordulóból elhalasztott meccsen. Martin Skrtelről az 5. percben a saját kapujába pattant a labda, a Vörösök nem tudták jóvátenni a hibát. Csupán a tartalékos összeállítás szólhat a mentségükre.

PREMIER LEAGUE, 34. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS:

LIVERPOOL-FULHAM 0-1 (0-1)

Liverpool, Anfield, vezette: Lee Probert.

LIVERPOOL: Doni - Kelly, Skrtel, Coates, Aurélio (Enrique, 66.) - Henderson (Downing, 46.), Shelvey, Spearing, Maxi - Kuyt (Kuyt, 76.), Carroll. Menedzser: Kenny Dalglish.

Cserék: Jones - kapus, Sterling, Downing, Robinson, Enrique, Flanagan, Carragher.

FULHAM: Schwarzer - Riise, Hangeland, Kelly, Hughes - Duff, Murphy, Kacaniklic (Frei, 58.) - Dempsey - Pogrebnyak (Etuhu, 80.), Dembélé (Baird, 86.). Menedzser: Martin Jol.

Cserék: Stockdale - kapus, Baird, Sá, Kasami, Etuhu, Frei, Briggs.

90+5.: VÉGE A MECCSNEK.

A Liverpool bajnoki szezonjára a borzasztó jelző illik a leginkább, és kedd este ehhez hűen teljesített: ötlettelen játékkal az Anfielden maradt alul az egyáltalán nem világverő Fulham ellen. Persze, a szombati kupadöntő már a pályán lévőket is jobban foglalkoztatta a mostani meccsnél, és klasszisok egész sora pihent (Reina, Gerrard, Suárez), de ez akkor is édeskevés. A hazai közönség is ekképp értékelte a látottakat, teljes csöndben figyelte, mi történik a pályán. Bosszús akkor lehetett elsősorban, amikor Martin Skrtelről a saját kapujába pattant a labda. Igaz, ha a Vörösök az FA-kupa fináléjában legyőzik a Chelsea-t, az idénybeli 13. bajnoki vereség is a feledés homályába merül.

90+3.: Shelvey 24 méteres szabadrúgásában nem volt köszönet.

90.: Négy perc a hosszabbítás.

86.: Dembélé megsérült, Baird áll be a helyére.

80.: Pogrebnyak lement a pályáról, Etuhu a helyettese.

78.: Dempsey 15 méterről csavart a bal sarokra, Doni remek vetődéssel hárított.

76.: Sterling áll be, a PL-ben debütáns ifjonc Kuytot váltja.

71.: Semmi ötlet nincs a Pool játékában, az egész szezonját leképezi ez a 90 perc.

66.: Aurélio helyett Enrique a pályán.

62.: Frei húzott egyet befelé balról, majd 18 méterről a jobb oldali lécet találta el.

58.: Kacaniklic leballag, Frei a friss ember.

56.: Downing suhintotta rá 24-ről, de minek?

55.: Hat szabálytalanság volt eddig a meccsen. Ez egyfelől dicséretes, másrészt viszont a meccs barátságos mivoltáról árulkodik.

52.: Langyos meccs, most például egészen Doniig passzolt haza a Pool a félpályáról.

49.: Spearing 19 méteres lövése a bal alsóra tartott, Schwarzer fogta.

46.: FOLYTATÁS. Henderson helyére Downing érkezett a Poolnál.

------

45+1.: VÉGE A FÉLIDŐNEK.

45.: Egy perc a ráadás.

45.: Aurélio beadása után Carroll fejelt, de középre, a kapus védett.

43.: Shelvey balról, éles szögből lőtt, de Schwarzer résen volt.

42.: Maxi elé pattant a labda, de 9 méterről az égbe lőtt.

40.: Carroll fejelte le a labdát Kuytnak, de Hangeland tisztázott a holland elől.

36.: Támad a Liverpool, de nem túl nagy meggyőződéssel. Maxi fejese is jócskán fölészállt.

30.: Skrtelt könyökölte le Dempsey, kicsit megszédült az öngólos szlovák.

28.: Húúúúú! Shelvey 13 méteres lövésébe csak belepiszkált Schwarzer, Hangeland azonban felszabadított a gólvonal elől.

26.: Az iram szokatlanul alacsony, nem jellemző a Premier League-re.

24.: Kuyt küldte rá a felpördülő labdát 18 méterről, de a bal sarok mellé tüzelt.

21.: Spearing rángatta meg Pobregnyakot, nehéz tartani az oroszt.

20.: Maxi 20 méteres lövése nem volt veszélyes a kapura.

15.: Dempsey beadása után Pogrebnyak kapart kapura, de Doni védte a jobb sarokra tartó labdát.

11.: Hatalmas csend honol az Anfielden, egy-egy bekiabálást is lehet hallani.

7.: Skrtel 7 méteres csúsztatása elment a bal sarok mellett.

5.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 0-1!!!

Egy bal oldali beadás Skrtelről pattant a liverpooli kapuba. Doni verve volt, erre nem számíthatott.

4.: Liverpooli lábakon jár a labda, a Fulham elvétve támad le.

1.: ELKEZDŐDÖTT A MECCS. Jó szórakozást mindenkinek!

20:40. Köszöntjük kedves Olvasóinkat. Pár perc, és kezd a Liverpool a Fulham ellen.

A Poolnál csapatnyi játékos hiányzik, Reina, Gerrard, Agger, Suárez, Enrique és Johnson is már az FA-kupa-döntőre pihen.