Nyolcgólos dunántúli derbi az NB I-ben

Szerző: shLétrehozva: 2011. szeptember 24. 21:11
A Pécs fordulatokban gazdag mérkőzésen játszott 4-4-es döntetlent szombaton, Pakson a labdarúgó NB I tizedik fordulójában. Az első gól a vendégeké volt, majd fordított, és 3-2-re is vezetett a Kiss-gárda, tíz perccel a vége előtt azonban újra a baranyaiaknál volt az előny, hogy aztán Böde harmadik gólját megszerezve beállítsa a végeredményt. Második sikerét aratta az Újpest, esélyt sem adva a fővárosban a Haladásnak.

LABDARÚGÓ NB I,
MVM PAKS-PÉCSI MFC 4-4 (2-1)
Paks, 2130 néző, V: Böcskei.
PAKS: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Fiola, Csehi - Sifter, Sipeki (Szatmári 78.) - Bartha (Kiss T. 63.), Böde, Vayer - Montvai (Hrepka 70.). Vezetőedző: Kiss Károly.
PÉCS: Dibusz - Regedei, Petrók, Todorovic, Marovic - Lantos, Pintér A. - Demjén (Scepanovic, 75.), Andorka (Horváth Zs. 63.), Nagy O. - Bajzát (Simonfalvi 90.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc.
Gólszerzők: Sifter (22.), Böde (25., 54., 89.), illetve Bajzát (18.), Nagy O. (48., 66.), Petrók (79.)
Sárga lap: Éger (43.), Sifter (85.), illetve Marovic (6.), Bajzát (75.), Nagy O. (85.)

Nagyszerű első félidőt produkált a két csapat: a Pécs szerzett vezetést - Bajzát a századik találatát jegyezte az NB I-ben - de a Paks a hét perc alatt két remek fejessel fordított. A folytatásban sem álltak le a csapatok, a Paks fölényben játszott, de a Pécs kontrái és szabadrúgásai magukban hordozták a veszélyt.

A második félidőben még fokozni tudták a csapatok, egy nagyszerű meccsen igazságos döntetlen született.