Már a Liverpool sem hibátlan

Szerző: SHLétrehozva: 2013. szeptember 16. 22:52
Nem született klubrekord, miután a Liverpool nem tudta megnyerni sorozatban negyedik meccsét a szezonban, de így is a Premier League-tabella élén maradt. A meccs főszereplője (de korántsem a hőse) vitán felül Jonjo Shelvey volt, aki lőtt egy gólt, és kiosztott három gólpasszt, a teljesítmény szépséghibája, hogy nem egy csapaton belül. A végeredmény 2-2 lett, a Pool végül örülhetett az iksznek, és most már nincs száz százalékos csapat az angol bajnoki idényben.

Jonjo Shelvey lehetett volna a nap hőse, miután már a második percben megszerezte a vezetést egykori csapata, a Liverpool ellen. Ráadásul nem is lőtt csúnya gólt, és miután a Daniel Agger helyére került Mamadou Sakho másodszor sem tudta szerelni a vendégkapu előtt, becsavarta a labdát a kapuba Simon Mignolet mellett.

A fiatal játékos azonban a hazai ünep után villámgyorsan elkedzte lebontani saját, még épülő szobrát, miután két perccel a gólja után olyan kihagyhatatlan gólpasszt adott egykori csapattársának, Daniel Sturridge-nek, ami gyönyörű lehetett volna, ha nem az ellenfélnek adja.

És a Shelvey-show itt még nem ért véget. A középpályás annyira bizonyítani akart volt csapata ellen, hogy a nagy igyekezetben újabb labdát adott el a saját térfelén, Victor Moses pedig a tizenhatosig loholt vele. Ott elküldött két védőtt egy testcsellel (Shelvey köztük volt), majd kilőtte a kapu üresen maradt jobb oldalát, Michel Vorm mozdulni sem tudott.

Michael Laudrup, a Swansea City menedzsere azonban nem hozta le a szünetben Shelvey-t, aminek meg is lett az eredménye - ezúttal jó értelemben. A 21 éves középpályás harmadszorra is gólpasszt adott, de most már jó embernek. A beívelt labdát Michu elé csúsztatta, aki a jobb alsóba gurított.

A hajrá a hazai csapaté volt, de annak ellenére, hogy a Pool védelméből nagyon hiányzott Daniel Agger, az eredmény már nem változott. Maradt a 2-2, amivel a Liverpool az élen maradt, de már nem száz százalékos, így az utolsó hibátlan csapat is pontokat veszített a Premier League-ben.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE) 2013/2014

4. FORDULÓ:
SWANSEA CITY - LIVERPOOL FC 2-2 (1-2)
Swansea, Liberty Stadium, V.: Michael Oliver

SWANSEA CITY: Vorm - Rangel, Flores, Williams, Davies - Dyer (De Guzmán 46.), Britton, Shelvey, Routledge - Michu, Bony (Pozuelo 66.) Menedzser: Michael Laudrup
Cserék: Tremmel (kapus), Amat, Tiendalli, De Guzmán, Canas, Pozuelo, Vázquez

LIVERPOOL FC: Mignolet - Wisdom (K. Touré 69.), Skrtel, Sakho, Enrique - Lucas, Gerrard - Henderson, Coutinho (Aspas 54.), Moses (Sterling 81.) - Sturridge Menedzser: Brendan Rodgers
Cserék: Jones (kapus), K. Touré, Alberto, Aspas, Sterling, Ibe, Kelly

Gólszerző: Shelvey (2.), Michu (64.), ill. Sturridge (4.), (Moses 36.)
Sárga lap: Williams (49.), Shelvey (56.), ill. Lucas (56.), Henderson (61.), Wisdom (66.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS

90+5. perc Vége a mérkőzésnek.

90+5. perc Michu lövését védi Simon Mignolet. Nyom a Swansea City.

90+3. perc Mamadou Sakho előbb eladja a labdát a saját kapuja előtt, majd ziccerben ment Michu elől.

90. perc Öt perc lesz a hosszabbítás.

87. perc Simon Mignolet nagy percei, háromszor is hárít. A hajrában ráerősít a Swansea City.

83. perc Jonathan de Guzmán lő kapásból kapura, a labda csak centikkel kerüli el a kaput, és száll el a felső léc felett.

82. perc Egy szabadrúgást a bal oldalról Steven Gerrard meglepetésre nem ad be, hanem a kapura csavar, a lövés nem sokkal megy fölé.

81. perc Brendan Rodgers harmadik cseréje, Victor Moses helyére Raheem Sterling érkezik.

80. perc Az ELSŐ hazai szöglet - botrányosan gyenge. Laposan középre...

75. perc Michu 14 méterről lő kapura egy visszafejelt labdát, méterekkel mellé.

73. perc Egy szabadrúgást Jonathan de Guzmán gurít le Jonjo Shelvey-nek, aki laposan, nagy erővel kapura lő, Simon Mignolet azonban véd.

69. perc Cserél a Liverpool, Andre Wisdom jön le, Kolo Touré pedig be.

64. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Swansea City! Jonjo Shelvey-től indul a támadás, majd visszakapja a labdát, középre csúsztatja fejjel Michu elé, aki 15 méterről a jobb alsóba lő. 2-2

62. perc Steven Gerrard kapásból kapura bombázza a labdát 17 méterről, Ashley Williams azonban jól fedezi a kaput.

61. perc Jordan Henderson kap sárga lapot.

57. perc Simon Mignolet fut ki a kapujából, és öklözi ki a labdát a mezőnybe, közben Wilfried Bonyt teríti le. A csatár a földön is marad, ápolni kell.

56. perc Kettős sárga lap, Jonjo Shelvey és Lucas Leiva esik verbálisan egymásnak, a játékvezető megunja.

54. perc Nem bírja tovább Philippe Coutinho válla, le kell hozni. A helyére Iago Aspas áll.

53. perc Hatalmasat véd Michel Vorm. Steven Gerrard szabadrúgását Jordan Henderson paszsolja vissza középre, majd Andre Wisdom célozza meg kapásból a jobb alsó sarkot. A holland kapus remek reflex-szel vetődik vissza.

49. perc Ashley Williams kapja a meccs első sárga lapját, mert felvágta Philippe Coutinhót. A brazilt ápolni kell.

46. perc A Swansea City kezdi a mérkőzést. Cserél a hazai csapat, Nathan Dyer helyére Jonathan de Guzmán áll.

Szünet.

45+2. perc Vége az első félidőnek.

45. perc Két perc lesz lesz a ráadás.

43. perc Szép hazai helyzet, Michu lövésébe azonban belelép Martin Skrtel, az ismétlést pedig Ángel Rangel lövi el a kapu előtt.

38. perc Simon Mignolet megint véd.

37. perd Simon Mignolet védi szépen Michu erős lövését.

36. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Fordít a Liverpool! Jonjo Shelvey adja el a labdát a saját térfelén, Victor Moses pedig a tizenhatos előteréig vezeti a labdát, majd elküld két védőt, és 18 méterről kilövi a kapu üresen maradt jobb oldalát. 1-2

33. perc Wilfried Bony bombáz kapásból kapura 11 méterről egy bal oldali beadást, lelátó lett belőle.

30. perc Michu kényszerítőzik Wilfried Bonyval, akinek lapos lövését vetődve védi Simon Mignolet.

28. perc Nem tudni, mit akart pontosan Ángel Rangel, mert Daniel Sturridge-dzsal a nyakán nem hátradja a kifutó kapusnak, hanem elpasszolja mellette, beviszi az üres kapu elé, és onnan vágja ki. Bátor.

25. perc Victor Moses hozza ki a labdát két védő közül gyönyörűen a bal szélen, középre ad az üresen álldogáló Daniel Sturridge-nek, aki öt méterről kapura fejel, Michel Vorm azonban hatalmasat véd.

23. perc Nagyon szép vendégtámadás indul Victor Mosestől, aki a 16-os vonalára érve keresztbe gurít a védők előtt, de Jordan Henderson egy ellenfelet talál telibe. Ebben több volt.

21. perc Steven Gerrard jobb oldali szögletét Andre Wisdom fejeli fölé.

17. perc Jonjo Shelvey kísérlete nem találja el a kaput. A középpályás nagyon akar bizonyítani volt csapata ellen.

11. perc Wilfried Bony távoli, Mamadou Sakho lába között elcsusszanó lapos lövését védi vetődve Simon Mignolet.

8. perc Philippe Coutinho középre tartó 17 méteres lövését fogja Michel Vorm.

4. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Liverpool! Ezúttal is Jonjo Shelvey a főszereplő, miután hátrapasszol a kapus felé, de egyenesen Daniel Sturridge-nek, aki köszöni, és tízméterről a kapus mellett bevágja. Óriásit hibázott Shelvey. 1-1

2. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a wales-i csapat, miután Jonjo Shelvey először gyengén próbálkozik a kapura lövéssel, de előtte marad a labda. Betör vele a tizenhatoson belülre, Mamadou Sakho kétszer is szerelhetné, de nem sikerül neki, mire a szabadon maradt középpályás hat méterről a hosszúba csavar. 1-0

1. perc A Liverpool kezdi a mérkőzést.

20:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! A vendégek ekső számú védője, a dán Daniel Agger nem szerepel még a kispadon sem, mert edzésen egy ütést kapott. A helyén a fiatal Mamadou Sakho került a kezdőcsapatba.